top
logo

Лічильник

лічильник на сайт

Голосування

Що б ви хотіли бачити на сайті ?

feed-image Feed Entries
Вітаємо на сайті нашої бібліотеки
Паризька мирна конференція

18 січня 1919 р. розпочала діяльність Паризька мирна конференція, що тривала з невеликими перервами упродовж двох років та знаменувала не лише завершення воєнних дій, але й кінець історії трьох середньовічних династичних імперій, встановлення нової системи державно-адміністративного устрою, міжнародних відносин тощо. Офіційними учасниками перемовин були делегації від 27 країн, 10 з яких брали безпосередню участь у бойових діях. Вирішальну роль у прийнятті рішень конференції відіграла “Рада трьох” – прем’єр-міністр Великобританії Девід Ллойд-Джордж, Франції – Жорж Клемансо і президент США Вудро Вільсон. Ситуативно були сформовані також “Рада чотирьох” (за участі прем’єра Італії) і “Рада десяти” (керівники урядів та міністри закордонних справ згаданих країн та Японії). У результаті тривалих дискусій та дипломатичних і політичних компромісів були підготовані важливі документи – Версальський мирний договір 1919 з Німеччиною (28.06.1919), Сен-Жерменський мирний договір 1919 з Австрією (10.09.1919), Нейїський мирний договір з Болгарським царством (27.11.1919), Тріанонський мирний договір з Королівством Угорщина (4.06.1920), Севрський мирний договір з Османською імперією (10.08.1920). Перелічені міжнародні угоди склали основу завершеної 1922 р. на Вашингтонській конференції версальсько-вашингтонської системи нового світового устрою.

Детальніше...
 
До 290-річчя від народження Едмунда Берка (1729–1797)

12 січня виповнюється 290 років від народження Едмунда Берка (1729–1797), одного з основоположників консерватизму. Запрошуємо до читання публікації Романа Лехнюка, к. і. н., асистента кафедри новітньої історії України імені Михайла Грушевського ЛНУ імені Івана Франка, про видатного європейського мислителя XVIII ст. Виставку видань, зокрема і прижиттєвих, Едмунда Берка Ви можете оглянути у головному читальному залі Наукової бібліотеки (вул. Драгоманова, 5).

Детальніше...
 
УЯВЛЕННЯ ПРО ІСЛАМ В УКРАЇНСЬКІЙ КУЛЬТУРІ

17 грудня 2018 року в рамках семінару “Modus Legendi: Полілог єдності” відбувся черговий семінар із культурної комунікації, присвячений стереотипам та уявленням українців про ісламський світ.

Під час семінару присутні мали нагоду обговорити усталені уявлення українців про мусульман, що функціонували упродовж 11–18 ст., та спростувати найбільші містифікації, пов’язані з ісламом.

Детальніше...
 
“Львів-Ратуша”

10 грудня 2018 року в Науковій бібліотеці відбулося виробниче засідання ротарі-клубу “Львів-Ратуша” у зв’язку з оцифруванням фондів університетської книгозбірні. Директор Наукової бібліотеки Василь Кметь відзвітував про використання сканера ZEUTSCHEL, який подарували ротарійці, а також розповів про процес створення електронної бази документів на основі рідкісних фондів бібліотеки.

Детальніше...
 
Палеографія для юних читачів

10 грудня 2018 року в рамках профорієнтаційних заходів та поширення культури читання в Науковій бібліотеці Франкового університету було проведено заняття англійською мовою для учнів 6-Б класу львівського Ліцею № 15. Захід провели вчитель англійської мови Ліцею № 15 Тетяна Камінська та співробітниця бібліотеки Олена Дамаскіна.

 

Детальніше...
 
« ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець »

Сторінок 4 з 176:

Електронні б-ки

virtual.jpg

Виставка

Kostovsykiy Oleksandr Mikitovich 1.jpg

Прес-кліпінг

press-clipping.jpg

bottom
top

Останні новини

современная архитектура англии презервативи композити дк 016-2010 семантика це ферменти бизнес требования к сайтумідь царская водка силіконові форми

bottom