top
logo

Лічильник

лічильник на сайт

Голосування

Що б ви хотіли бачити на сайті ?

feed-image Feed Entries
Вітаємо на сайті нашої бібліотеки
Шановні колеги і читачі!

Наш народ пережив страшну трагедію, яка не повинна лишитись у забутті! Просимо підтримати своїм підписом петицію до німецького парламенту із проханням про міжнародно-правове визнання Голодомору 1932-1933 рр. Геноцидом українського народу
До 27 травня 2019 року потрібно набрати 50 000 підписів для того, щоб документ розглянули німецькі депутати і винесли на голосування.

https://docs.google.com/…/1MIBoEiHa32nzvCZkfFa2ehGmY8…/edit…

 
ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ФЕСТИВАЛЬ НАУКИ-2019_4

Серія віртуальних виставок “Наукове життя Львова XVI – XXI cт.”

Наукова та видавнича діяльність українців Львова середини XIX ст. (приклад Якова Головацького)

Після революції 1848 р. галицькі українці отримали можливість займатися освітньою та науковою діяльністю рідною мовою. Одним із найважливіших осередків наукового життя в Галичині був Львівський університет, де з 1848 р. діяла кафедра руської (української) словесності.

 

Детальніше...
 
ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ФЕСТИВАЛЬ НАУКИ-2019_3

Серія віртуальних виставок “Наукове життя Львова XVI – XXI cт.”
«Litteris et artibus»: історики-ерудити Львівського університету в колі ідей Просвітництва (кін. XVIII – початку XIX ст.)

Загальне інтелектуальне піднесення у Львові наприкінці XVIII ст. пов’язане з відкриттям тут австрійського університету в 1784 р. За задумом австрійської адміністрації для Львівського та інших університетів імперії жодної наукової мети не ставилося, ідеали свободи в ім’я навчання заступили ідеали етатизму – «максима держави, що навчає». Майбутній професор Львівського університету Йозеф Рорер у 1802 р. записав, «…у кожній з австрійських провінцій є справжні вчені, які, проте, з багатьох причин, щоб видати себе за письменника, відмовляються від інтелектуальності».

 

Детальніше...
 
ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ФЕСТИВАЛЬ НАУКИ-2019_2

Серія віртуальних виставок “Наукове життя Львова XVI – XXI cт.”

"Бібліотека як відображення освітньої та наукової діяльності львівських ченців XVIII ст."


У Львові мережа монастирських бібліотек католицьких чернечих орденів почала формуватись у XIV ст., коли виникли обителі францисканців та домініканців. Дещо пізніше, у XV ст., до них приєднались бернардинці, згодом кармеліти, єзуїти, тринітарії, боніфратри та інші. При кожному з монастирів функціонувала бібліотека, що мала забезпечувати душпастирську, харитативну, місіонерську та освітню діяльність. Та перш за все книгозбірні мали допомагати ченцям у їхньому послуху та духовному житті у монастирі.

 

Детальніше...
 
СЕКЦІЯ 1. КНИЖКОВІ КОЛЕКЦІЇ ЯК ІСТОРИЧНО-КУЛЬТУРНИЙ ФЕНОМЕН. ІСТОРІЯ КНИГОВИДАННЯ

СЕДЛЯР Олександр, к. і. н., вчений секретар Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка.

Участь Северина Шеховича у видавничій діяльності галицьких русинів 50–60-х років ХІХ ст.

Доповідач розглянув редакторську і видавничу діяльність Северина Шеховича – дуже неоднозначного представника галицької руської інтелігенції середини ХІХ ст. Зараз його знають головно як запеклого русофіла, редактора “Лады”, “Зори Галицкои” і “Семейной библіотеки” у 1853–1856 рр. Натомість він окрім цього ще чимало зробив як редактор періодичних видань для руського селянства у 1860-х рр., які виходили народною мовою. С. Шехович розпочав історію української жіночої преси у Галичині (окрім “Лады” видавав у 1868–1870 рр. “Русалку”). Його основним завданням до кінця життя (помер на початку 1873 р. у 43 роки) було здобуття авторитету у греко-католицького духовенства – проте це через низку причин не вдалося, періодика С. Шеховича (загалом він редагував близько десяти часописів і додатків до них) не мала достатньої кількості передплатників, а сам він назавжди залишився позасистемним маргіналом у галицькому руському суспільстві.

Детальніше...
 
« ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець »

Сторінок 5 з 187:

Електронні б-ки

virtual.jpg

Виставка

Kostovsykiy Oleksandr Mikitovich 1.jpg

Прес-кліпінг

press-clipping.jpg

bottom
top

Останні новини

современная архитектура англии презервативи композити дк 016-2010 семантика це ферменти бизнес требования к сайтумідь царская водка силіконові форми

bottom