top
logo

Лічильник

лічильник на сайт

Голосування

Що б ви хотіли бачити на сайті ?

feed-image Feed Entries
Вітаємо на сайті нашої бібліотеки
ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ФЕСТИВАЛЬ НАУКИ-2019_7

Серія віртуальних виставок “Наукове життя Львова XVI – XXI cт.”

Львівський університет у періодиці

Бурхливий розвиток економіки Галичини на початку ХХ ст. став причиною загального поступу львівських вищих навчальних закладів. Львівський університет і Львівська політехніка суттєво розширили свою структуру і вийшли за рамки суто провінційних вищих шкіл. Упродовж 1901–1914 рр. Львівский університет збільшив кількість студентів утричі і за цим показником вийшов на третє місце в Австро-Угорщині (після Віденського і Будапештського).

Детальніше...
 
ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ФЕСТИВАЛЬ НАУКИ-2019_6

Серія віртуальних виставок “Наукове життя Львова XVI – XXI cт.”

Бібліотека Університету як науковий центр: приклад Наукової бібліотеки ЛНУ імені Івана Франка

Основними напрямами наукової роботи Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка є:
• Історія Наукової бібліотеки Львівського університету.
• Біобібліографічні контексти розвитку інтелектуального простору Львова.
• Дослідження української друкованої книги кінця XVI – початку XX ст. у фондах Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка.
• Вивчення історії формування фонду періодичних видань та окремих колекцій періодики.

 

Детальніше...
 
ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ФЕСТИВАЛЬ НАУКИ-2019_5

Серія віртуальних виставок “Наукове життя Львова XVI – XXI cт.”

"РЕПРЕСОВАНИЙ ФОНД” НАУКОВОЇ БІБЛІОТЕКИ 
ЛЬВІВСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ
Репресивна система радянського режиму залишила глибокий відбиток у розвитку української науки. Якщо з інакодумними вченими “нова влада” у швидкий спосіб знаходила “порозуміння”, шляхом їхнього фізичного знищення, то з вічним інтелектуальним продуктом науковців – боролася впродовж усього існування СРСР. Загалом, виникнення відділів спеціального зберігання літератури у бібліотеках СРСР відноситься до початку 20-их років XX ст. Туди здебільшого переміщали некомуністичні видання часів громадянської війни; радянські книги 1918–1936 років, де згадувалися неприйнятні особи з точки зору влади; книги, журнали та газети російською мовою, видані емігрантськими або західними видавництвами; книги, газети і журнали українською та іноземними мовами тощо. Доступ до такої інформації у бібліотеках був обмежений. Цензуру друкованих творів і захист державних таємниць у засобах масової інформації здійснювало Головне управління у справах літератури та видавництв. Назва і підпорядкування цього органу змінювалися, але скорочена назва “Головліт” зберігалася.

 

 

Детальніше...
 
Микола Козак. «Військове мистецтво Галицько-Волинської Русі»

На сьогодні середньовічне військове мистецтво є об'єктом масової культури завдяки фільмам, комп'ютерним іграм та численним клубам історичної реконструкції. Проте, на жаль, військова історія західноукраїнських земель доби середньовіччя є досі мало відомою широкому загалу. Але тепер зростає інтерес до військових аспектів історії Королівства Русі, особливо завдяки яскравим постатям королів Данила та Лева. Зараз питання військового мистецтва регіону входить в поле зору вітчизняних науковців, зокрема львівських, відтак постає змога зробити більш узагальнені висновки.

Детальніше...
 
До 140-річчя Симона Петлюри

Запрошуємо Вас на 86 засідання міждисциплінарного наукового семінару Modus Legendi:"Український Гарібальді і дилема держав-сестер, або що відбулося в Україні: до 140-річчя Симона Петлюри". Доповідач: Василь Кметь, к. і. н., доцент, директор Наукової бібліотеки ЛНУ імені Івана Франка.

Детальніше...
 
« ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець »

Сторінок 7 з 190:

Електронні б-ки

virtual.jpg

Виставка

Kostovsykiy Oleksandr Mikitovich 1.jpg

Прес-кліпінг

press-clipping.jpg

bottom
top

Останні новини

современная архитектура англии презервативи композити дк 016-2010 семантика це ферменти бизнес требования к сайтумідь царская водка силіконові форми

bottom