top
logo

Лічильник

лічильник на сайт

Голосування

Що б ви хотіли бачити на сайті ?

feed-image Feed Entries
Вітаємо на сайті нашої бібліотеки
62 засідання Міждисциплінарного семінару Modus Legendi

В середу, 20 грудня, у Науковій бібліотеці відбулось 63 засідання Міждисциплінарного семінару Modus Legendi. З доповіддю “Традиційні звичаї та обряди Свят-вечора українців Надсяння виступив доктор історичних наук, професор кафедри етнології історичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка Михайло Глушко.

Детальніше...
 
Генріх Гайне – поет-романтик

“Слова, подібні до палаючих зірок,

що падають з висоти, підпалюють палаци й освітлюють хати-ни...

Слова, подібні блискучим ментальним спи-сам, що злітають до сьомого неба

й уражають благочестивих лицемірів, що пробралися туди, у святе святих.

Я весь – радість і спів, я весь – меч і полум’я”.

 

13 грудня виповнюється 220 - річниця з дня народження визначного німецького поета Генріха Гайне, представника завершального етапу розвитку європейського роман-тизму, який увійшов в історію світової поезії як неперевершений лірик, співець кохання і боротьби за справедливість, обожнювач історичного минулого своєї країни, досконалий знавець народної творчості. Як зазначають дослідники, поетична творчість Гайне не вкладається цілком у хронологічні та естетичні межі літератури романтизму і знаменує пошуки нових шляхів художнього відображення дійсності, шляхів, які започатковують  у німецькій літературі і в творчості Гайне тенденції нового - реалістичного напрямку, що прийде на зміну застарілій романтичній естетиці. Генріх Гейне почав писати в той час, коли в Німеччині лірична поезія переживала розквіт. Епоха романтизму зробила лірику традиційним жанром німецької літератури. Гайне відкидав застарілі поетичні умовності, говорячи про свої почуття без риторики й поетики, а іноді дозволяв собі навіть іронізувати над пристрастю своїх почуттів.

Детальніше...
 
Науковий семінар Комісії спеціальних (допоміжних) історичних дисциплін Наукового товариства імені Шевченка та міждисциплінарного семінару “Verbum et Scriptum”

12 грудня 2017 р. у головному читальному залі Наукової бібліотеки ЛНУ ім. Франка відбувся науковий семінар ІНВЕНТАРІ ТА ІНШІ ТИПИ ДЖЕРЕЛ ДО ІСТОРІЇ БІБЛІОТЕК ЧЕРНЕЧИХ ОСЕРЕДКІВ РЕЧІ ПОСПОЛИТОЇ: принципи, методи дослідження та їх результати. Організаторами засідання виступили Комісія спеціальних (допоміжних) історичних дисциплін Наукового товариства імені Шевченка, Міждисциплінарний семінар з палеографії, кодикології і текстології “Verbum et Scriptum” і Наукова бібліотека ЛНУ ім. І. Франка. У семінарі взяли активну участь 15 осіб з різних наукових інституцій України, Польщі (троє осіб) та Німеччини (одна особа).

 

Детальніше...
 
Гранатові зерна і ладанові дерева…

11 грудня 2017 року в Науковій бібліотеці Франкового університету відбувся показ документального фільму “Левон Хечоян”. Левон Хечоян (1955-2014) – належить до нового покоління вірменських письменників. Це есеїст, автор перекладений багатьма мовами світу. Окремими книжками вийшли його оповідання і повісті “Ладанові дерева” (з вірменської переклав Анушаван Месропян), “Король Аршак, євнух Драстамат”, “П’яте і шосте червня”, а також збірка казок-притч “Ангел-хранитель дому”. За роман “Чорна книга, важкий жук” удостоєний найвищої літературної нагороди Вірменії – “Золотий стилос”(1999).

Детальніше...
 
100-річчя Курултаю: минуле, сьогодення, майбутнє

Перший Курултай кримськотатарського народу відбувся 26 листопада (9 грудня за новим стилем) 1917 року в Ханському палаці, що в Бахчисараї. Тоді ж було оголошено про створення Кримської Народної Республіки і прийнято Конституцію. Правління очолив Номан Челебіджихан. Саме цій події 7 грудня 2017 року було присвячено науково-практичну конференцію «100-річчя Курултаю: минуле, сьогодення, майбутнє», яка пройшла на базі Національного Університету «Києво-Могилянська Академія» у приміщенні музею. Організаторами конференції були Меджліс кримськотатарського народу, Науковий центр «Кримські студії ім. Ісмаїла Гаспринського» та кафедра ім. Жана Моне Національного університету «Києво-Могилянська Академія». Участь у конференції взяли науковці та громадські діячі з різних куточків України, в тому числі і з Криму. Виступи кожного з доповідачів продемонстрував, що тема І-го Курултаю і часів, пов’язаних із ним, доволі суперечлива і потребує подальшого дослідження.

Детальніше...
 
« ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець »

Сторінок 9 з 167:

Електронні б-ки

virtual.jpg

Виставка

Kostovsykiy Oleksandr Mikitovich 1.jpg

Прес-кліпінг

press-clipping.jpg

bottom
top

Останні новини

современная архитектура англии презервативи композити дк 016-2010 семантика це ферменти бизнес требования к сайтумідь царская водка силіконові форми

bottom