top
logo

Лічильник

лічильник на сайт

Голосування

Що б ви хотіли бачити на сайті ?

feed-image Feed Entries
Вітаємо на сайті нашої бібліотеки
До 140-річчя з дня народження Усеїна Боданінського

СТЕЖКАМИ ПЕРШОГО ДИРЕКТОРА БАХЧИСАРАЙСЬКОГО МУЗЕЮ

У Бахчисараї в Ханському палаці, який перетворений у музей татарського мистецтва, навколо художника Боданінського, татарина за походженням, іще продовжують тліти іскри спадщини народного татарського мистецтва, що роздмухуються диханням кількох людей, які його оберігають (Максиміліан Волошин).

3 листопада (усі дати подані за старим стилем) 1917 року в Бахчисараї за участі великої кількості людей відбулась церемонія відкриття музею, який у подальшому перетворився в один із значних об’єктів культури та мистецтва Криму. Варто зазначити, що півострів за насиченістю різночасових і різнохарактерних пам’ятників історії та культури є одним із найвизначніших місць на планеті. Із цієї точки зору, є всі підстави для надання статусу історико-культурного заповідника всьому півострову. Офіційним народженням музею все-таки варто визнати дату 4 жовтня 1917 року, коли наказом Таврійської Губернії про комісарів Тимчасового керівництва був заснований «Музей-сховище татарського мистецтва, історії, етнографії» і керувати цим закладом був призначений відомий архітектор, мистецтвознавець, художник, етнограф Усеїн Абдрефієвич Боданінський.

 

Детальніше...
 
«Геноциди ХХ ст. у концептуальних інтерпретаціях та оцінках історіографії»

5 грудня у Науковій бібліотеці відбулась лекція українського історика, доцента кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн Львівського національного університет імені Івана Франка Андрія Козицького. Захід організований спільнотою Histart.

У вступному слові Андрій Козицький звернув увагу слухачів на те, що останнім часом такі терміни як “геноцид” та “голодомор” вживаються легковажно, у невластивому для них контексті. Зокрема, йдеться про вживання цих термінів сучасними українським політиками. А це призводить до своєрідної нівеляції значення цих термінів та їхньої баналізації.

Детальніше...
 
Перегляд фільму “Вареники”

1 грудня 2018 року в Науковій бібліотеці ЛНУ ім.Івана Франка відбувся показ документального фільму “Вареники” (режисери – Олександр і Дарина Балабаї). Вкотре автори стрічки руйнують стереотипи про людей із особливими потребами. Цього разу присутні мали нагоду подивитись на світ очима людей з аутизмом та синдромом Дауна, адже відеооператорами також були й самі герої фільму.

Детальніше...
 
Від сліз до усмішки: діалоги з Античністю

29 листопада у Науковій бібліотеці Франкового університету відбулась творча зустріч з українським письменником та перекладачем Андрієм Содоморою. Модератором заходу був письменник та видавець Василь Ґабор. Під час зустрічі присутні мали нагоду ознайомитись із новою книгою Андрія Содомори “Усміх речей”, а також іншими книжковими новинками Літературної агенції “Піраміда”.

Детальніше...
 
На дивних струнах цитри

28 листопада 2017 року в Науковій бібліотеці ЛНУ ім. Івана Франка відбулася конференція, присвячена 150-річчю від народження відомого українського композитора, цитриста, священика, громадсько-культурного діяча Євгена Купчинського. Захід відбувся за ініціативи  Музикознавчої комісії Наукового товариства імені Шевченка та родини Купчинських. Вступне слово виголосив Олександр Козаренко, д-р мистецтвознавства, завідувач кафедри філософії мистецтва Франкового університету, звернувши увагу на малу репрезентативність цитри в музичному світі. На жаль, сьогодні мало українських музикантів, які захоплюються саме цим інструментом, тож перервалася спадкоємність набутку Євгена Купчинського.

Детальніше...
 
« ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець »

Сторінок 10 з 167:

Електронні б-ки

virtual.jpg

Виставка

Kostovsykiy Oleksandr Mikitovich 1.jpg

Прес-кліпінг

press-clipping.jpg

bottom
top

Останні новини

современная архитектура англии презервативи композити дк 016-2010 семантика це ферменти бизнес требования к сайтумідь царская водка силіконові форми

bottom