top
logo

Лічильник

лічильник на сайт

Голосування

Що б ви хотіли бачити на сайті ?

feed-image Feed Entries
Вітаємо на сайті нашої бібліотеки
ДО 715-РІЧЧЯ ВІД НАРОДЖЕННЯ ФРАНЧЕСКО ПЕТРАРКИ

Петраркізм у європейській книговидавничій культурі XVI століття

Франческо Петрарка (1304–1374) як явище в літературі, філософії, історії та культурі загалом належить до транскордонних феноменів. Поезія Петрарки, його мова і стиль стали взірцем для всієї італійської ліричної традиції. Ідейна, поетично-словесна довершеність викликала захоплення, а разом із тим і наслідування, що отримало своє термінологічне окреслення за прізвищем поета – “петраркізм”.
У фондах Наукової бібліотеки Львівського національного університету ім. Івана Франка зберігається п’ять видань творів Петрарки XVI століття. Майже всі вони вийшли друком у Венеції, за винятком одного – виданого в Ліоні.

 

 

Детальніше...
 
Поетичний міст ЧЕРКАСИ – ЛЬВІВ

9 липня 2019 р. у Науковій бібліотеці ЛНУ ім. Івана Франка відбулася творча зустріч із письменницею, доц. кафедри української літератури та компаративістики Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Ганною Клименко-Синьоок. Модерувала захід доц. кафедри медіакомунікацій Української академії друкарства Оксана Левицька.

Детальніше...
 
Зустріч із письменницею

19 липня 2019 р. о 13.00 у головному читальному залі Наукової бібліотеки ЛНУ ім. Івана Франка відбудеться творча зустріч із письменницею Ганною Клименко-Синьоок. Модераторка – Оксана Левицька.

Детальніше...
 
“Підзамчу – 150 років”

Директор Наукової бібліотеки Василь Кметь взяв участь у дискусії в рамках Фестивалю “Підзамчу – 150 років”, що відбулася у Палаці культури ім. Г. Хоткевича. Захід відбувся за ініціативи Львівської міської ради та громадських діячів у співпраці із Львівською обласною адміністрацією, дирекцією вокзалу станція “Підзамче”, Галицькою районною адміністрацією, Шевченківською районною адміністрацією, львівською філією АТ “УкрПошта”, ПАТ “Укрзалізниця” регіональною філією “Львівська залізниця”.

Детальніше...
 
“Ніч у Львові”

У рамках фестивалю “Ніч у Львові” та мистецької акції “Ангелотворення” 13 липня 2019 р. у дворику Львівської ратуші відбулася презентація документальної хроніки про щоденне життя та пам’ятки Львова 1929 р. У виявленні сакральних контекстів та ідентифікації ангельських зображень в архітектурі давнього Львова спікером був директор Наукової бібліотеки, історик Василь Кметь. Дослідник розповів учасникам про становлення кінодокументалістики у міжвоєнний період, звернув увагу на пропагандистські політичні цілі формування контенту, але передусім – джерельну цінність кінострічки, де зафіксовані унікальні миті щоденного життя міста: львівські “хмарочоси”, рух трамваїв, парки, костели та церкви, і, звісно, – самі львів’яни. Стрічка не позбавлена певних неточностей у коментарях – автор вказує на зйомки з ратуші краєвиду, у центрі якого височіє вежа (очевидно, насправді знімав із підйому на Високий Замок), чи називає каплицю Трьох Святителів Ставропігійського комплексу каплицею “Трьох королів”. Цікавими для сучасників є й елементи щоденного побутового спілкування – перехожі на вулицях, урочисті демонстрації, торговці на Ринку. Старша жінка, яка виходить із каплиці Боїмів і чинно хреститься… за грецьким звичаєм. І багато іншого, що насправді менше цікавило оператора-режисера, але є важливим сьогодні для вивчення історії Львова.

Детальніше...
 
« ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець »

Сторінок 2 з 190:

Електронні б-ки

virtual.jpg

Виставка

Kostovsykiy Oleksandr Mikitovich 1.jpg

Прес-кліпінг

press-clipping.jpg

bottom
top

Останні новини

современная архитектура англии презервативи композити дк 016-2010 семантика це ферменти бизнес требования к сайтумідь царская водка силіконові форми

bottom