top
logo

Лічильник

лічильник на сайт

Голосування

Що б ви хотіли бачити на сайті ?

feed-image Feed Entries
Вітаємо на сайті нашої бібліотеки
Бібліотекарі університетської книгозбірні відвідали м. Дубно

30 вересня 2012 року в рамках відзначення Всеукраїнського дня бібліотек працівники книгозбірні Львівського національного університету імені Івана Франка відвідали м.Дубно, давнє місто у Рівненській обл., яке згадується ще в Іпатіївському літописі. Дослідники старовини припускають, що у XIV ст. у цьому місті з’явився перший дерев’яний замок, а вже у XV ст. почалося зведення мурованого замку. Відомо, що із 1498 р. у місті діяло Магдебурзьке право. За час існування Дубно ставало місцем розгортання різних важливих подій: як реальних, так і літературних. Під час Визвольної війни під проводом Богдана Хмельницького місто штурмували загони Максима Кривоноса, і саме ця місцина постає у на сторінках повісті М.Гоголя “Тарас Бульба” (у наш час у місті проводиться рок-фестиваль з такою ж назвою). На початку XVIII ст. Дубно опинилося у центрі подій Північної війни: у 1706 році його зайняли шведи на чолі з Карлом ХІІ, а російський цар Петро І, який перебував тут у 1707 році, дивився міцності фортечних мурів Дубенського замку.

У період Першої та Другої світових воєн Дубно також знаходилося у вирі бойових дій.

Детальніше...
 
Вітання із нашим професійним святом

Щиро вітаємо усіх з професійним святом - Днем бібліотекаря. Натискайте "Детальніше"...

Детальніше...
 
Семінар-практикум художників-реставраторів у Науковій бібліотеці

Упродовж 17-21 вересня 2012 року у Львові відбувався семінар-практикум “Організація та робота Державної комісії з атестації художників-реставраторів України”. Семінар проходив під егідою Міністерства культури України та Національного науково-дослідного реставраційного центру України. Відповідальні за проведення семінару: генеральний директор Національного науково-дослідного реставраційного центру України Світлана Стрєльнікова та завідувач Львівської філії Національного науково-дослідного реставраційного центру України Мирослав Откович.

Детальніше...
 
Наукова бібліотека – місце майбутньої спадщини

21 вересня 2012 року у львівській галереї “Дзиґа” (вул. Вірменська, 35) – у рамках Міжнародного проекту  “Місця майбутньої спадщини / Mapping Future Heritage” – відкрилася мандрівна виставка п’яти проектів із партнерської програми “Спадщина майбутнього”: “Агора” (винахід публічного простору), “Палімпсест” (бібліотека як місце тілесного досвіду), “Циркуляції І–ІV” (читання бібліотечного наративу – між вимислом і дійсністю), “Після Аури” (мандрівка двох крісел), “Au / Ra” (дослідження простору свободи). Організатори: Центр гуманітарних досліджень ЛНУ імені Івана Франка (Львів), Castrum peregrini (Амстердам), тандем InsideOut (Стокгольм: Lava-Dansproduktion, Львів: Дзиґа).

Детальніше...
 
Науковій бібліотеці ЛНУ імені Івана Франка подарували альбом унікальних стародруків

14 вересня 2012 року в рамках 19 Форуму видавців у Львові у Дзеркальній залі Палацу Потоцьких відбулася презентація унікального каталогу “Зібрання українських стародруків XVI –XVIII століть” з приватної колекції Віталія Гайдука. У книзі представлене зібрання більше 500 рідкісних стародруків (385 назв), що побачили світ з 1574 р – початку книгодрукування на українських теренах, до 1800 року. Мови видань колекції – церковнослов’янська, староукраїнська, латинська, польська, німецька. Каталог відображає видавничу діяльність основних тогочасних друкарень України: львівські друкарні (Івана Федорова, Друкарня Успенського братства, Михайла Сльозки, Церкви Св. Юра, братства Св. Трійці, єзуїтського колегіуму тощо), видання друкарні князів Острозьких, видання київських друкарень (Києво-Печерської лаври, Спиридона Соболя), друкарні Унівського Успенського монастиря,  Почаївського Свято-Успенського монастиря, Чернігівського Троїцько-Іллінського монастиря та інших.

Детальніше...
 
« ПочатокПопередня131132133134135136137138139140НаступнаКінець »

Сторінок 138 з 162:

Електронні б-ки

virtual.jpg

Виставка

Kostovsykiy Oleksandr Mikitovich 1.jpg

Прес-кліпінг

press-clipping.jpg

bottom
top

Останні новини

современная архитектура англии презервативи композити дк 016-2010 семантика це ферменти бизнес требования к сайтумідь царская водка силіконові форми

bottom