top
logo

Лічильник

лічильник на сайт

Презентація електронного архіву Центру досліджень визвольного руху

19 березня 2013 року в Науковій бібліотеці ЛНУ імені Івана Франка відбулася презентація спільного проекту Центру досліджень визвольного руху із Львівським національним університетом імені Івана Франка та Національним музеєм-меморіалом “Тюрма на Лонцького” – “Електронного архіву визвольного руху”. У презентації взяли участь: керівник проекту, голова вченої ради Центру досліджень визвольного руху Володимир В’ятрович, проректор з наукової роботи ЛНУ імені Івана Франка проф. Богдан Котур, завідувач Архіву Львівського університету Ольга Осередчук, директор Наукової бібліотеки Василь Кметь, заступник декана історичного факультету Університету Роман Генега, голова Об’єднання товариства депортованих українців “Закерзоння”, український політичний діяч, дисидент, Герой України Юрій Шухевич та інші.

За словами Володимира В’ятровича, мета проекту – надавати вільний он-лайн доступ до архівних документів з історії діяльності ОУН та УПА. Надалі організатори електронного архіву планують удоступнити матеріали з історії минувшини ХХ ст. в Україні, політичні репресії та діяльність нацистського і комуністичного режимів тощо. На допомогу  в користуванні електронним архівом, зазначив В.В’ятрович, покликаний практичний порадник “Право на правду”, який розроблено у рамках проекту “Доступ до архівів як право на суспільну пам’ять”. Видання містить інформацію про архівні фонди, особливості пошуку документів, витяги з нормативних документів, інформацію про українські та іноземні архівні установи та ін.

Втілюючи проект “Електронний архів визвольного руху” організатори керувалися Рекомендацією Комітету Міністрів ради Європи країнам-членам стосовно європейської політики доступу до архівів із забезпечення можливості вільного доступу до об’єктивної інформації, що є ознакою демократичного устрою держави. Отож такою точкою відліку демократичного суспільства має стати спільна історична пам’ять, політична свідомість, сопричастя болем пережитого минулого, що спонукатиме прийдешні покоління до діалогу, дотримання європейських цінностей, толерантності.

“Електронний архів визвольного руху” (avr.org.ua), а це вже на сьогодні близько 10000 документів, буде актуальним для дослідників Визвольного руху України, істориків, студентів і аспірантів, усіх, хто цікавиться історією свого народу.

З.В.


 

Електронні б-ки

virtual.jpg

Прес-кліпінг

press-clipping.jpg

bottom
top
современная архитектура англии презервативи композити дк 016-2010 семантика це ферменти бизнес требования к сайтумідь царская водка силіконові форми

bottom