top
logo

Лічильник

лічильник на сайт

50. Львівські роки Владислава Конопчинського (1880–1952)

5 липня 2016 р. у Науковій  бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка відбулося п’ятдесяте засідання Міждисциплінарного наукового семінару Modus Legendi, на якому з доповіддю “Львівські роки Владислава Конопчинського (1880–1952)” виступив доктор габілітований, професор Яґеллонського університету в Кракові (Польща) Пьотр Білінські.

Керівник кафедри історії та теорії досліджень культури, вчений, наукові інтереси якого охоплюють історію культури та науки, історію історіографії, історію культури польської шляхти та історію Польщі, а також – загальну історію ХІХ і ХХ ст., автор книжки “Stanisław Kutrzeba (1876–1946). Biografia naukowa i polityczna” (Краків, 2011), П. Білінські поділився своїми напрацюваннями про життя та творчість польського історика Владислава Конопчинського (1880–1952). Доповідач зазначив, що майже 18 років працює над вивченням теми та готує зараз до друку масштабне перевидання вибраних текстів цього “одного з найплідніших польських істориків”.

У стінах книгозбірні Франкового університету проф. П. Білінські детально представив короткий період перебування В. Конопчинського у Львові, зокрема, наукову, мистецьку та політичну атмосферу міста, творчі зустрічі та наукові контакти з визначними особистостями (серед яких – Освальд Бальцер, Людвіґ Фінкель, Шимон Аскеназі), взаємовпливи, конфлікти і конфронтації. Саме у Львівському університеті вчений вивчав історію у 1907–1908 рр. та захистив дисертаційне дослідження “Польща у період Семилітньої війни”. І хоч подальше своє життя В. Конопчинський пов’язав із Краковом, працюючи у Яґеллонському університеті, активно займаючись громадською та політичною працею, львівський період займає важливе місце у його науковій біографії.

На завершення виступу П. Білінські розповів про свої найновіші знахідки у львівських архівах та бібліотеках, цінних для розуміння історика В. Конопчинського.

Р. Л.


 

Електронні б-ки

virtual.jpg

Прес-кліпінг

press-clipping.jpg

bottom
top
современная архитектура англии презервативи композити дк 016-2010 семантика це ферменти бизнес требования к сайтумідь царская водка силіконові форми

bottom