top
logo

Лічильник

лічильник на сайт

До 100-річчя від дня народження математика-програміста О. М. Костовського

До 100-річчя від дня народження професора Львівського національного університету імені Івана Франка Олександра Костовського в Науковій бібліотеці розгорнуто книжкову виставку.

Народився О. Костовський 17 березня 1917 р. у місті Керч Кримської обл. в родині робітника. У 1941 р. закінчив з відзнакою фізико-математичний факультет Мелітопольського державного педагогічного інституту. Наукова діяльність Костовського у Львові розпочалася в 1945 р. – він вступив до аспірантури, і його керівником було призначено професора Станіслава Мазура, учня Стефана Банаха. Під час навчання в аспірантурі розпочалась і трудова діяльність О. Костовського в університеті. Дослідник зробив вагомий внесок у розвиток теорії локалізації за модулями нулів ряду Лорана і його похідних, запропонував на­ближені методи визначення цих нулів, розробив конструктивну геометрію.

Також Олександр Костовський очолював механіко-математичний факультет, був першим деканом факультету прикладної математики та механіки. У 1970 р. одержав звання професора. Був нагороджений ювілейною медаллю “За доблесну працю”.

Вчений Костовський читав лекційні курси з математичного аналізу, аналітичної геометрії, теорії функцій дійсної змінної, тензорного аналізу, а також спецкурси з теорії ЕОМ та теорії математичних машин. Після стажування в Московському університеті, почав читати нові курси такі, як математичні методи керування підприємством, інформаційно-пошукові системи, операційні системи, математичне забезпечення ЕОМ та АСУ (автоматизована система управління).

Професор Львівського університету Костовський був автором понад 100 наукових праць, серед яких три монографії. Високу оцінку і визнання в наукових колах принесло О. Костовському видання його дослідження “Геометричні побудови одним циркулем” (1959 р.). Ця книга вийшла друком у таких країнах світу, як: Японія, Англія, США, Росія та Болгарія.

О.М.

 

Електронні б-ки

virtual.jpg

Прес-кліпінг

press-clipping.jpg

bottom
top
современная архитектура англии презервативи композити дк 016-2010 семантика це ферменти бизнес требования к сайтумідь царская водка силіконові форми

bottom