top
logo

Лічильник

лічильник на сайт

Голосування

Що б ви хотіли бачити на сайті ?

Наукова бібліотека Франкового університету розпочала заходи до Фестивалю науки

15 травня 2017 р. в рамках заходів Всеукраїнського фестивалю науки Василь Кметь, директор Наукової бібліотеки ЛНУ ім. Івана Франка, прочитав профорієнтаційну лекцію “Бібліотека – арсенал університетської науки” для учнів 9-11 класів львівської спеціалізованої середньої школи № 37 з поглибленим вивченням французької мови.

Під час зустрічі В. Кметь обговорив із майбутніми абітурієнтами перспективи університетської науки, поняття і принципи функціонування університету як корпорації та установи, значення вишу в процесі здобуття знань і компетенцій. Також доповідач згадав про історію найдавнішої книгозбірні України та її роль у формуванні Університету й академічного середовища, цінні книжкові колекції й документи, про видатних особистостей, які були читачами цієї бібліотеки і, водночас, творили і презентували академічну спільноту вишу у давні часи.

Окрему увагу В. Кметь зосередив на інформаційних ресурсах, які створюються для студентів та науковців сьогодні. Адже в час потужного розвитку інформаційних ресурсів Університет змушений пристосовуватися до потреб студента і вчасно реагувати на науково-технічні здобутки, а відтак бібліотека повинна бути тим актуальним і вичерпним джерелом у процесі навчання, забезпечувати доступ до наукової та достовірної інформації. У динамічному світі університетська книгозбірня має відігравати роль того поліфункціонального простору для діалогу між минулим і сьогоденням, між новими здобутками у сфері науки та традицією історичного знання і пам’яті.

Наприкінці лекції В. Кметь згадав вислів відомого італійського письменника та філософа Умберто Еко, який  порівняв бібліотеку з холодильником, а читача зі зголоднілою людиною, що завжди матиме потребу в тамуванні спраги, а читач – у тамуванні спраглості до знань. Адже кожна людина має потребу в знаннях, а компетентність їй пропонує університет, тож згідно з висловом Томаса Карлайла: “Справжній університет наших днів є зібранням книг”. І хоча юні школярі тільки визначаються з вибором майбутньої професії, бібліотечні полиці та сервери вже сьогодні зберігають для них силу-силенну цікавої та корисної інформації.

З.В.
 

Електронні б-ки

virtual.jpg

Виставка

Kostovsykiy Oleksandr Mikitovich 1.jpg

Прес-кліпінг

press-clipping.jpg

bottom
top

Останні новини

современная архитектура англии презервативи композити дк 016-2010 семантика це ферменти бизнес требования к сайтумідь царская водка силіконові форми

bottom