top
logo

Лічильник

лічильник на сайт

Голосування

Що б ви хотіли бачити на сайті ?

ТУРНІР ДО ЮВІЛЕЮ СТЕПАНА ПОПЕЛЯ
12 серпня 2017 р. у Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка відбувся шаховий турнір, присвячений 110-й річниці від дня народження визначного українського шахіста, випускника Львівського університету Степана Попеля .

 

На урочистому відкритті з вітальним словом перед учасниками змагань виступили відомий український шахіст і гросмейстер Олег Романишин та головний суддя турніру Іван Ільницький. Турнір проводився за швейцарською системою у 9 турів.

У стінах університетської книгозбірні змагалися усі, хто любить шахи: діти, ветерани спорту, працівники і студенти ЛНУ ім.Івана Франка та спортсмени з обмеженими можливостями (загалом 101 учасник). Призерів турніру нагороджено кубками, медалями та дипломами, а також – грошовими призами.

ДОВІДКА: Степан Попель – один із найсильніших українських шахістів у міжвоєнний період, був чемпіоном Галичини у 1928, 1942 роках, чемпіоном Львова 1929 року. Отримав блискучу філологічну та юридичну освіту: навчався у коледжах в Есхені, Брюсселі та Парижі. Згодом – магістр франко-латинської філології Львівського університету, а також – магістр юриспруденції. Професор французької та латини Львівської гімназії, асистент професора Львівського педагогічного інституту та “Львівської політехніки”. Також Степан Попель був приватним секретарем митрополита Андрея Шептицького (1929–1944). Після Другої світової війни шахіст емігрував до Парижа (Франція). У 1951, 1953 і 1954 роках – чемпіон Парижа. У 1956 році Степан Попель переїхав до США, де був багаторазовим чемпіоном штатів Мічиган і Північна Дакота.

 

Електронні б-ки

virtual.jpg

Виставка

Kostovsykiy Oleksandr Mikitovich 1.jpg

Прес-кліпінг

press-clipping.jpg

bottom
top

Останні новини

современная архитектура англии презервативи композити дк 016-2010 семантика це ферменти бизнес требования к сайтумідь царская водка силіконові форми

bottom