top
logo

Лічильник

лічильник на сайт

Голосування

Що б ви хотіли бачити на сайті ?

Семінар “Авторитет судової влади…”. День другий

Другий день роботи семінару – 22 серпня 2017 р. – у Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка був не менш інтенсивним: проведено п’ять інтерактивних лекцій та одне практичне заняття.

Радник із питань верховенства права Консультативної місії Європейського Союзу Маркус Ролофс виступив із лекцією “Суспільні засоби та межі забезпечення безпеки суду, які впливають на суддівський авторитет”, у якій йшлося, зокрема, про фізичні (силові) засоби забезпечення безпеки суду (в Україні ще досі немає закону про судову безпеку). Також доповідач наголосив на невидимій (не силовій) безпеці суду. Наприклад, негативні висловлювання політиків щодо суддів породжують загальний рівень недовіри серед людей, страждає репутація судової сфери. Суди – це частина суспільства, у якому живуть люди, і вони мають знати, що суди можуть, а що не можуть зробити. Більшість населення України не є клієнтами судів і вони не обізнані з судовою системою. Тому суди повинні робити свій внесок у покращення обізнаності громадськості щодо засобів правового захисту. Вони мають самі шукати вихід, наприклад: поширювати хороший досвід (робити все можливе, щоб людина відчувала повагу), запрошувати громаду відвідувати суди, робити візити до шкіл та залучати дітей, презентувати традиції та приклади з історичного минулого (апеляційний суд у Києві відкрив свій музей, що створює хорошу атмосферу), встановлювати інформаційні білборди, роздавати буклети з інформацією про суди. А також потрібне ініціативне використання прес-ресурсів, моніторинг ЗМІ, навчання суддів-спікерів, співробітників прес-служби та журналістів у судовій сфері. Свою увагу М. Ролофс зосередив на поведінці суддів у щоденному житті, яка теж формує імідж суддів (селфі, вживання алкогольних напоїв, керування дорогим автомобілем, різкі висловлювання). Тому суддям потрібно дотримуватись певних правил. М. Ролофс навів багато прикладів, які були втілені звичайними людьми у звичайних судах, та наголосив, що лише малими кроками можна досягти великих результатів.

Фахівець-експерт із комунікацій у системі правосуддя, член Національної спілки журналістів Ольга Давид у своєму виступі “Комунікація зі ЗМІ як запорука підтримки авторитету суду” зазначила, що судам потрібні не лише комунікаційні засоби, а й підтримка з боку держави. Що через конкуренцію різних державних гілок влади із судовою скомпроментована професія судді в Україні. Також О.Давид розповіла про близькість та відмінність професій журналіста та судді. Порадила суддям (разом із прес-секретарями) системно працювати у ЗМІ і правильно публікувати та доносити свою основну думку до читача, а також це потрібно робити вчасно і навіть на випередження, бо новини у соціальних мережах поширюються досить швидко. У свою чергу ЗМІ мають бути зацікавлені у співпраці із судом, тому що суд – це достовірне джерело інформації.

Доповідачка наголосила, що публічність судового розгляду – це ще один із засобів покращення довіри до діяльності судових органів.

Також під керівництвом О. Давид було проведене практичне завдання у малих групах.

Суддя Львівського окружного адміністративного суду, кандидат юридичних наук, член Ради суддів України Олександр Сасевич у виступі “Взаємодія суду і ЗМІ в кризових ситуаціях” дав низку практичних порад щодо співпраці журналістів та суддів. Наприклад, якщо відбуваються резонансні справи у суді – ніколи не давати коментар “в коридорі”, а у кабінеті, відповідати не юридичними термінами, а доступною мовою, не уникати відповідей на запитання, а відповідь можна дати пізніше, до інтерв’ю потрібно готуватись, проводити інформаційні брифінги відразу. Судді не можуть робити публічних заяв, коментувати у ЗМІ рішення у справах, але можуть дати певні роз’яснення щодо рішення. Також чим більше інформації на сайті суду, тим рідше особи звертатимуться із запитами.

Доповідач зазначив, що потрібна постійна внутрішня комунікація у стінах суду та зовнішня із громадськістю. Сьогодні є велика потреба у суддях-спікерах та прес-секретарях, які мають знати специфіку суддівської професії та роботи судів.

На завершення О. Сасевич розповів про досвід Нідерландів, де інститут суддів-спікерів працює вже близько 10 років (суддя-спікер не коментує рішення, а перекладає з юридичної мови на загальнодоступну). Доповідач наголосив, що запровадження такого інституту в нашій країні, безперечно, повинне бути.

Про Традиційні ЗМІ в Україні: правильне розуміння цінностей та суті роботи журналістів, організації їхньої діяльності, актуальних проблем української журналістики та проблем у взаємовідносинах між ЗМІ та органами влади розповів Андрій Уманець – експерт із комунікації та роботи з інформаційним простором, блогер та журналіст. Загалом доповідач зазначив, що соціальна мережа “Фейсбук” в Україні – це дуже потужний засіб масової інформації, що став унікальним національним явищем, інформація у “фейсбуці” є більш якісною, ніж в інших ЗМІ. Також звернув особливу увагу та закликав до створення індивідуальних блогів, поділився власним життєвим досвідом і досвідом інших людей, зокрема суддів: Тетяни Шевченко, Юлії Бездолі, Олександри Жуковської та ін.

На завершення учасники семінару отримали сертифікати та диски “Бути суддею”

З. Ш.

 

Електронні б-ки

virtual.jpg

Виставка

Kostovsykiy Oleksandr Mikitovich 1.jpg

Прес-кліпінг

press-clipping.jpg

bottom
top

Останні новини

современная архитектура англии презервативи композити дк 016-2010 семантика це ферменти бизнес требования к сайтумідь царская водка силіконові форми

bottom