top
logo

Лічильник

лічильник на сайт

Голосування

Що б ви хотіли бачити на сайті ?

Читання як крок до успіху

30 серпня 2017 року в Науковій бібліотеці ЛНУ ім. Івана Франка відбулося науково-методичне засідання директорів львівських шкіл “Читання як крок до успіху”. (Співорганізатори та модератори – методисти Навчально-методичного центру освіти м. Львова Оксана Бєлова та Оксана Галамай).

У грудні 2015 року Львів здобув статус “Міста літератури ЮНЕСКО”. Як це вплинуло на культуру читання та освітні процеси, говорили керівники львівських шкіл напередодні двох важливих для читацької аудиторії подій – Дня знань та Форуму видавців.

Упродовж історії нашої цивілізації культура читання та горизонт читацьких очікувань не залишались осторонь усіх сфер людської діяльності, а визначали роль особистості в соціумі й коло її компетенцій, тож директор університетської бібліотеки Василь Кметь зосередив свої міркування на тему ролі читання в освітньому процесі навколо парадигми пам’яті – як культура читання і модернізація суспільства впливає на формування та коливання парадигми пам’яті, “тривання” у культурному дискурсі. Адже добрий читацький “смак” є ознакою й мірилом зрілості й освіченості суспільства, вказівником морально-ціннісних максим, а відтак і запорукою успішного суспільства.

Як навчити дитину, яка живе в сучасному динамічному світі, полюбити читання, як мотивувати її? Результатами такого творчого проекту поділилися з присутніми методисти та педагоги Оксана Галамай та Оксана Бєлова. Цю ініціативу було реалізовано впродовж 2016–2017 навчального року на базі 5–11 класів ЗНЗ м. Львова. Проект складався з кількох міні-проектів: “Читання як запорука успішності учня з усіх предметів”, “Читання як натхнення”, “Книжки, які змінили світ”, “Що читає еліта Львова”, “Читання й інтерпретація”, “Книжка в моєму житті”, “Терапія читання”. У межах проекту відбулися творчі зустрічі, майстер-класи з ефективності читання, а також акторської майстерності, екскурсії та конкурс авторської поезії для учнів. Тож учні львівських шкіл мали гарну нагоду переконатись, що читання – це захопливий шлях до знань, а отже – до успіху.

Своїм досвідом роботи з дітьми поділилася із присутніми Божена Яворська, психолог, експерт дошкільної освіти, учитель підготовчого класу в КМДШ, автор навчальних програм, зокрема – “Гармонійний розвиток та виховання дитини”. У своєму виступі молодий спеціаліст зосередила увагу на методах навчання та тому інструментарії, який робить навчання не тільки результативним, але й цікавим для дитини. Водночас, Б. Яворська зауважила, що вчитель повинен буди компетентним і у сфері психології, аби знаходити підхід до кожної дитини, адже це маленький мікрокосм, сповнений своєї унікальності.

До того ж, дуже важливо розуміти, що як початкова освіта, так і навчання у виші повинні бути спрямовані на позитивний результат, виховувати компетентну й успішну особистість. А це не можливо зробити без творчості, без читання.

К.В.

 

Електронні б-ки

virtual.jpg

Виставка

Kostovsykiy Oleksandr Mikitovich 1.jpg

Прес-кліпінг

press-clipping.jpg

bottom
top

Останні новини

современная архитектура англии презервативи композити дк 016-2010 семантика це ферменти бизнес требования к сайтумідь царская водка силіконові форми

bottom