top
logo

Лічильник

лічильник на сайт

Голосування

Що б ви хотіли бачити на сайті ?

Круглий стіл "Мусульмани у громадсько-політичному житті сучасної Європи: українсько-французькі паралелі"
Команда істориків Форуму книговидавців запрошує 17 вересня о 10 год. до Наукової бібліотеки Львівського університету (штаб-квартири  ), щоб пізнати таку далеку, здавалось, а насправді – дуже близьку за багатьма суспільно-політичними процесами, Францію. Круглий стіл присвячується проблемі "Мусульмани у громадсько-політичному житті сучасної Європи: українсько-французькі паралелі", де відбудеться також презентація монографії модераторки заходу Богдани Сипко.
Міграція залишає значний слід в еволюції та самоідентифікації нації. Яскравим прикладом цього є Франція, куди з ХІХ ст. вливалася потужна та полікультурна хвиля іммігрантів. В результаті у Французькій республіці ХХІ ст. з-поміж іммігрантів яскраво виражений мусульманський чинник, який викликає неоднозначну реакцію суспільства. Натомість в Україні, де значно глибші корені пізнання мусульманських громад – спостерігається толерування. 
Анотація заходу від модераторки:
Термін “паралелі” може означати як певні аналогії, так і неможливість перетину. Про яке ж зі значень у контексті пропонованого круглого столу йтиметься? Власне на це запитання, відштовхуючись від найновіших українських ісламознавчих публікацій, і спробують дати відповідь спікери. Ісламські спільноти Західної Європи формувалися в основному у другій половині ХХ ст. насамперед завдяки трудовій і політичній імміграції, в той час як українські мусульмани впродовж багатьох століть були частиною спільної історії. Але на зламі ХХ‒ХХІ ст. мусульмани як Заходу, так і України почали демонструвати не лише демографічну, а й політичну вагу, а також активну громадську діяльність. Підписання Хартії ісламу у Франції 1994 р. / затвердження Хартії мусульман України 2016 р., членство у загальнонаціональних політичних силах і формування власних політичних платформ, поява самобутніх літератури та кінематографу берів у Франції, участь мусульман у подіях Майдану й АТО – лише частина тем, які обговорюватимуться.

 

Електронні б-ки

virtual.jpg

Виставка

Kostovsykiy Oleksandr Mikitovich 1.jpg

Прес-кліпінг

press-clipping.jpg

bottom
top

Останні новини

современная архитектура англии презервативи композити дк 016-2010 семантика це ферменти бизнес требования к сайтумідь царская водка силіконові форми

bottom