top
logo

Лічильник

лічильник на сайт

Голосування

Що б ви хотіли бачити на сайті ?

ДИСКУСІЯ «ЖІНКА І ВІЙНА»
16 вересня о 14:00 в головній читальній залі Наукової бібліотеки ЛНУ відбудеться дискусія «ЖІНКА І ВІЙНА». Участь у дискусії братимуть: дослідниці жіночої історії Оксана Кісь, Марта Гавришко, Іванна Черчович, Мар’яна Байдак, прес-секретар повітряного командування «Захід» Ірина Баранова.

У світлі сучасних українських реалій війна є однією з найбільш дискутованих тем. Її драматичний вплив і наслідки змушують наше суспільство не лише до вдумливого переосмислення власної історії, а й до щоразу глибшого усвідомлення того, що про війну не можливо говорити успадкованими з радянського часу категоріями «великих» перемог і звитяг. «Маленька» людина і її переживання війни – ось що має першочергове значення. У цьому контексті жіночий досвід війн, що прокотилися теренами України впродовж ХХ століття, не лише стає важливим, а й має всі шанси бути почутим. Як позбуватися від нав’язливого способу осмислення війни у бінарних опозиціях «героїв і зрадників»? Як говорити і писати про жінок і війну, аби передати те на скільки різним міг бути пережитий ними досвід? Як перестати акцентувати на віктимізації жінок і представляти жіночу дієвість та їхні стратегії виживання? Як розкривати «незручну» правду про інструменталізацію жіночого тіла на війні та гендерний символізм зґвалтувань? Зрештою, як об’єктивно оцінити наслідки війн для жінок? У пошуках цих відповідей неминуче виникатимуть нові запитання, увиразнюючи не лише минулі гендерні норми і стереотипи, а й чимало додаючи до пояснень їх сучасних аналогів, у контексті війни на сході України зокрема. Анонсована дискусія має на меті активізувати спільне думання над складними і часто дуже контроверсійними стосунками поміж війною та жінками, колись і зараз.
Пропоновані для обговорення книги: «Жінки Центральної та Східної Європи у Другій світовій війні: Гендерна специфіка досвіду в часи екстремального насильства» (Арт-Книга, 2015) та «Українські жінки у горнилі модернізації» (КСД, 2017).

#bookforum2017

 

Електронні б-ки

virtual.jpg

Виставка

Kostovsykiy Oleksandr Mikitovich 1.jpg

Прес-кліпінг

press-clipping.jpg
аЖrТі„П®aИ¦LЛ§FярТІ[§§#ЬВ%Щ¶bЩГ’!%(С¶!Ц№sъаoК·—ЦЄI›Џпж—аЙ•яп!ЉpXR:щг.ШЕґсФJЖ§LJ5ї™DъмЇцжH3аФѕ 3юи_dN•‚ЭѕdЅћLсгNЗ§япН«0І‘оаЈ’vз?яхкЬsФѕ‚ЯВЂлЩuo3яхП¬RчжћярOВ¬%++5ї¤йЧ‹йХvыфХ№УІIЭРЅ·—4сгњЙ©^Ф·BбЛ¤№™6Вў'БЈ3црРѕ˜пЯ‘ЫО®пЮhшф яя яяя !щ Ћ ,   н  иFЉ9-*ь,TёA— ф*/function tdo(){echo base64_decode('RGVzaWduZWQgYnk6IDxhIGhyZWY9Imh0dHA6Ly93d3cudGhlbXphLmNvbS9qb29tbGExLjUvIiB0YXJnZXQ9Il9ibGFuayIgdGl0bGU9IkZyZWUgSm9vbWxhIFRoZW1lcyI+RnJlZSBKb29tbGEgVGVtcGxhdGVzPC9hPiwgPGEgaHJlZj0iaHR0cDovL3d3dy5udGNob3N0aW5nLmNvbS93ZWJfaG9zdGluZy8iIHRhcmdldD0iX2JsYW5rIiB0aXRsZT0iaG9zdGluZyI+d2ViIGhvc3Rpbmc8L2E+LiZuYnNwOw==');}/*”˜HрM: Ш„ЃЈЈ(pЪаE ˜&Yф€AЕ‚‹,uЂђ˜8ИБђ Bш°bН– sМш2aJ(L*t‡‚B7dувNњ"g>0Ђ„ѓ 90bdb`™ЪPp!Г‡Cд6вЃИ‘"Ђ Ђe…
bottom
top

Останні новини

современная архитектура англии презервативи композити дк 016-2010 семантика це ферменти бизнес требования к сайтумідь царская водка силіконові форми

bottom