top
logo

Лічильник

лічильник на сайт

Голосування

Що б ви хотіли бачити на сайті ?

РЕПРЕЗЕНТАЦІЯ В ПУБЛІЧНОМУ ПРОСТОРІ ПАМ’ЯТІ ПРО ШОА В УКРАЇНІ
15 вересня о 13.00 у рамках XXIV Форуму видавців у Львові на тематичному майданчику “Історія” (вул. Драгоманова, 5, Наукова бібліотека Львівського національного університету імені Івана Франка) розпочнеться дискусія і панельна презентація книжки “Бабин Яр: історія і пам’ять” (редактори Владислав Гриневич та Павло-Роберт Маґочій) і каталогу виставки “Бабин Яр – Пам’ять на тлі історії”, яку підготував Віталій Нахманович (видавництво “Дух і Літера” http://duh-i-litera.com/babyn-yar-istoriya-i-pamyat/ ).

Книжку “Бабин Яр: історія і пам’ять” видано до сімдесят п’ятих роковин трагедії. Потрібна і вчасна, вона означила новий рівень культурного та історичного українсько-єврейського діалогу. Певною чином це спроба знайти спільний знаменник складної історичної спадщини цього місця.
У короткій передмові редактори Владислав Гриневич та Павло-Роберт Маґочій зазначили, що книжку можна умовно поділити на три великі частини: “До Бабиного Яру”, “Трагедія Бабиного Яру” і “Після Бабиного Яру”. Від себе упорядники додали, що в українському досвіді Бабин Яр є ще й “символічним прощанням з імперією та її міфологічним спадком, поверненням до роботи печалі й формування культури скорботи”.
Виставка “Бабин Яр – Пам’ять на тлі історії” складається з двох смислових та візуальних шарів:
– історія Бабиного Яру: від складання багатоконфесійного некрополя, через Голокост, нацистський терор, радянське знищення пам’яті про Яр і до нинішніх спроб увічнити усіх його жертв;
– проекти меморіального парку, що включатиме територію Бабиного Яру, прилеглих кладовищ, інші пам’ятні об’єкти навколо них.
У заході братимуть участь:
к. і. н., ст. наук. співроб. Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса НАН України Владислав ГРИНЕВИЧ
та провідний науковий співробітник Музею історії Києва, відповідальний секретар Громадського комітету для вшанування пам’яті жертв Бабиного Яру Віталій НАХМАНОВИЧ.

 

Електронні б-ки

virtual.jpg

Виставка

Kostovsykiy Oleksandr Mikitovich 1.jpg

Прес-кліпінг

press-clipping.jpg

bottom
top

Останні новини

современная архитектура англии презервативи композити дк 016-2010 семантика це ферменти бизнес требования к сайтумідь царская водка силіконові форми

bottom