top
logo

Лічильник

лічильник на сайт

Голосування

Що б ви хотіли бачити на сайті ?

ЄВРЕЇ ТА УКРАЇНЦІ
14 вересня о 16:00 у головному читальному залі Наукової бібліотеки ЛНУ імені Івана Франка відбудеться презентація “Сучасна парадигма представлення історії східноєвропейського єврейства в контексті нових національних історій”. Учасники матимуть нагоду ознайомитися з результатами досліджень професора єврейської історії Північно-Західного університету (Іллінойс, США) Йоханана Петровського-Штерна, обговорити історіографічні та джерелознавчі аспекти вивчення історії міжнаціональних зв’язків та культурних взаємовпливів у Центральній та Східній Європі. Й. Петровський-Штерн є автором понад ста статей і шести монографій з історії та культури євреїв Центральної та Східної Європи. Вчений викладає курси, що охоплюють єврейську проблематику у ранньомодерний та новітній періоди історії в університетах Парижа, Варшави, Кракова, Мюнхена, Бостона, Єрусалима, Києва, Львова.


Предметом обговорення стане нове видання книги “Євреї та українці: тисячоліття співіснування”, у якій здійснено критичний аналіз низки історіографічних стереотипів, багато уваги надано термінології та понятійному апарату, визначенням пріоритетів міжнаціональних стосунків в Україні у різні історичні періоди. Так, у книзі наголошується на невірних свідченнях Натана Ганновера стосовно подій української національно-визвольної війни під проводом гетьмана Богдана Хмельницького, обґрунтовано неправомірність звинувачень в антисемітизмі голови Директорії УНР Симона Петлюри, відзначено співпрацю уряду ЗУНР з єврейською громадою, зосереджено увагу на діяльності українців, що рятували євреїв від нацистів. Важливою частиною книги є сюжети, пов’язані з відтворенням міжкультурних зв’язків на рівні розвитку української та єврейської мови, писемності, літератури, музики, архітектури тощо. У книзі слушно відзначено, наскільки важливим є міф “антисемітської України” у сучасній політичній пропаганді Росії, що чинить агресію під гаслами вигаданої “антифашистської” кампанії. 
Під час презентації учасники матимуть нагоду ознайомитися з художніми роботами Й. Петровського-Штерна, а також виставкою видань юдаїки з фондів Наукової бібліотеки.

 

Електронні б-ки

virtual.jpg

Виставка

Kostovsykiy Oleksandr Mikitovich 1.jpg

Прес-кліпінг

press-clipping.jpg

bottom
top

Останні новини

современная архитектура англии презервативи композити дк 016-2010 семантика це ферменти бизнес требования к сайтумідь царская водка силіконові форми

bottom