top
logo

Лічильник

лічильник на сайт

Голосування

Що б ви хотіли бачити на сайті ?

Презентація книги Миколи Литвина «ПРОЕКТ «УКРАЇНА»: ГАЛИЧИНА ТА ВОЛИНЬ У СКЛАДІ МІЖВОЄННОЇ ПОЛЬЩІ»

14 ВЕРЕСНЯ, о 13.00 у рамках XXIV ФОРУМУ ВИДАВЦІВ у Львові відбудеться презентація книги львівського історика МИКОЛИ ЛИТВИНА «ПРОЕКТ «УКРАЇНА»: ГАЛИЧИНА ТА ВОЛИНЬ У СКЛАДІ МІЖВОЄННОЇ ПОЛЬЩІ» (Харків: Фоліо, 2017).
Захід – на тематичному майданчику «Історія», яким курує Наукова бібліотека Львівського національного університету імені Івана Франка (вул. Драгоманова, 5).

Ця книга – це вже третє видання в рамках серії «Проект «Україна». Дві попередні охоплювали наступні хронологічно-тематичні зрізи: «Австрійська Галичина» (збірник науково-популярних статей львівських істориків – https://zbruc.eu/node/69775) і «Галичина в Українській революції 1917–1921 рр.» (див. http://chtyvo.org.ua/…/Proekt_Ukraina_Halychyna_v_Ukrainsk…/). 
Книга є спробою синтези про суспільно-політичне й культурно-освітнє життя Галичини і Волині між двома світовими війнами, під польською займанщиною, в часи українсько-польських протистоянь – від 1918–1919 років до Волинської трагедії 1943-го, в ході яких гинули як поляки, так і українці.
Книга знайомить нас з основними напрямками національної політики Другої Речі Посполитої, зокрема щодо забезпечення територіальної цілісності відродженої польської держави з кордоном по Збручу. Джерела свідчать про різні політичні практики офіційної Варшави. Зокрема, від організації репресій супроти націоналістичних сил, до прагнення прихилити на позиції угодовства легальні українські політичні сили. Для досягнення поставлених цілей влада не гребувала жодними інструментами впливу: надавала перевагу полонофільським угрупованням, штучно формувала прихильну до Польщі національну свідомість у середовищі бойків, лемків, гуцулів, поліщуків, а через систему освіти та культури намагалася реалізувати політику національної чи державної асиміляції. За таких важких умов внутрішньо політичного життя українські громадські діячі, Греко-католицька церква були змушені творити недержавні школи, культурні та наукові товариства, кооперативи, які підтримували населення матеріально і мали задовольнити духовні потреби і запити українців. Про ці та інші нелегкі, питання національного співжиття, чесно, та за тацитівським кредо – «без гніву й пристрасті» говоритиме д. і. н., проф. Микола Литвин. Уривок тексту книги тут https://folio.com.ua/syst…/books/samples/…/000/267/original/.
Чота історичної кватири Форуму видавців у Львові запрошує всіх бути активними, начитаними та озброєними знаннями з історії ????
#bookforum2017

 

Електронні б-ки

virtual.jpg

Виставка

Kostovsykiy Oleksandr Mikitovich 1.jpg

Прес-кліпінг

press-clipping.jpg

bottom
top

Останні новини

современная архитектура англии презервативи композити дк 016-2010 семантика це ферменти бизнес требования к сайтумідь царская водка силіконові форми

bottom