top
logo

Лічильник

лічильник на сайт

Голосування

Що б ви хотіли бачити на сайті ?

VІІІ ЛЬВІВСЬКИЙ БІБЛІОФОРУМ. ПЛЕНАРНЕ ЗАСІДАННЯ (13 вересня 2017 року)

 

Сьогодні розпочав роботу VІІІ Львівський міжнародний бібліотечний форум, організований Українською бібліотечною асоціацією у межах 24-го Міжнародного книжкового “Форуму видавців” у Львові (13–16.09.2017) – цьогоріч під мотто: “БІБЛІОТЕК@ – ВІД ІДЕАЛЬНОЇ ДО ЕФЕКТИВНОЇ”.

У головній читальній залі Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка відбулося урочисте відкриття та пленарне засідання “ЗОЛОТИЙ ПЕРЕТИН БІБЛІОТЕКИ”.

До понад 230 учасників Бібліофоруму з вітальним словом звернулися президент Української бібліотечної асоціації, директор Центру неперервної культурно-мистецької освіти Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв Ірина Шевченко, проректор із наукової роботи ЛНУ ім. Івана Франка професор Роман Гладишевський, директор Наукової бібліотеки ЛНУ ім. Івана Франка Василь Кметь, заступник голови Львівської облдержадміністрації Оксана Стоколос-Ворончук – подякувавши бібліотечним фахівцям за їхню працю, привітавши з нагоди професійного форуму та наголосивши на важливості плекання інтелектуальної еліти нації та перспективі вирішення соціальних проблем завдяки бібліотечній активності.

На пленарному засіданні першим виступив заступник Міністра культури України Юрій РИБАЧУК із доповіддю “ДЕРЖАВА, СУСПІЛЬСТВО, БІБЛІОТЕКИ В ПЕРІОД РЕФОРМ”. Він прозвітував про реалізовані у цьому році закупівлі книжок для поповнення фондів публічних бібліотек, а потім зупинився на деталях процесу реформування Міністерства культури, зокрема, створенні відповідних директоратів (один із яких опікуватиметься і бібліотечною галуззю), реалізації стратегії розвитку бібліотечної справи та інших стратегічних векторах роботи.

Директор Українського інституту книги Тетяна ТЕРЕН у своєму виступі презентувала новий логотип Українського інституту книги, розповіла про основні напрямки діяльності, як-от: промоція читання, видавничі проекти, організація культурно-мистецьких подій, заснування та координування грантових програм у книжковій сфері, проекти зі створення і промоції цифрових бібліотек та ін.

Директор Центру імені Митрополита Андрея Шептицького Українського Католицького Університету Олег ЯСЬКІВ у виступі “БІБЛІОТЕКА МАЙБУТНЬОГО В УКРАЇНСЬКИХ РЕАЛІЯХ” підкреслив, що, не зважаючи на непрості обставини сьогодення, працівники освіти і культури мають шанси рухатися вперед, активно розвиваючи свою сферу. Наочним свідченням таких реалізованих мрій освітян доповідач представив відкритий 10 вересня 2017 р. Центр імені Митрополита Андрея Шептицького УКУ, який покликаний інтегрувати інтелектуальне середовище, повернути етику і мораль у сфери бізнесу, науки та ін., активізуючи студентське життя Львова, сприяти реформуванню вищої освіти. Надзвичайно важливо, що найсучасніший такого типу Центр розпочинає свою роботу у співпраці з найдавнішою в Україні книгозбірнею – Науковою бібліотекою ЛНУ ім. Івана Франка, символічно поєднуючи потенціали важливих наукових й освітніх осередків. Олег Яськів і Василь Кметь погодили головні напрямки співпраці у формуванні спільних інформаційних проектів, спрямованих на розвиток науки та освіти.

Координатор Американських центрів Посольства США в Україні, віце-президент Української бібліотечної асоціації Валентина ПАШКОВА презентувала світові бібліотечні тренди за матеріалами IFLA (доповідь підготована спільно із колегами з УБА: Ларисою ЛУГОВОЮ, Ярославою СОШИНСЬКОЮ, Світланою БАРАБАШ, Оксаною БОЯРИНОВОЮ). Зокрема, представлено такі проекти-блоки: “Адвокаційна діяльність”; “Створення бібліотечної мапи світу”; “Глобальне бачення розвитку бібліотечної галузі”; “Бібліотеки та основні права і свободи людини”; “Бібліотеки, доступ до знань і авторське право”; “Бібліотеки і медійна грамотність”. Підсумовуючи, доповідачка наголосила на ключових трендах – створенні бібліотекою зручного простору для навчання та залучення усіх до творення і збереження знань.

Заступник генерального директора з наукової роботи Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого Наталя РОЗКОЛУПА внесла реалістичні мінорні ноти до загального піднесеного тону пленарного засідання. Її доповідь “ВПЛИВ РЕФОРМ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ НА ДІЯЛЬНІСТЬ ПУБЛІЧНИХ БІБЛІОТЕК УКРАЇНИ” представила широкий спектр проблем, пов’язаних зі змінами останніх років у бібліотечній сфері. Попри декларовану зручність, яку пропонує децентралізація, на практиці бібліотеки опиняються без підтримки держави, а фінансування місцевими громадами досі не налагоджене потрібним чином… Серед об’єктивних чинників стримування позитивного реформування бібліотек – недостатні матеріальні та кадрові ресурси, відсталість нормативно-правової бази; серед суб’єктивних – некомпетентність органів місцевої влади, інертність бібліотекарів, байдужість місцевої громади. “Наш основний ворог – некомпетентність!” – наголосила доповідачка. Серед шляхів подолання кризових процесів Н. Розколупа закликає обрати постійне консультування, самоосвіту – з цією метою і створено спеціальний блог на допомогу бібліотечному фахівцю, а також – методичний сайт Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого.

На пленарному засіданні Бібліофоруму виступив і колега з Литви – директор Вільнюської обласної публічної бібліотеки імені Адама Міцкевича Петрас ЗУРЛІС. Доповідач розповів про діяльність публічних бібліотек Вільнюського регіону та поділившись проблемами функціонування бібліотечної мережі. Відтак Вільнюська обласна публічна бібліотека щоразу залучає низку недержавних коштів, беручи участь щорічно у понад десяти проектах, скерованих на культурно-просвітницьку та освітню діяльність, підвищення рівня поінформованості та освіченості суспільства.

На завершення директор університетської бібліотеки В. КМЕТЬ представив учасникам Бібліофоруму розгорнуту в головній читальній залі фотовиставку (частину проекту #FreshreadingLviv) та запросив до слова її ініціаторів – фото- і телеоператорів ДАРИНУ та ОЛЕКСАНДРА БАЛАБАЇВ #sashko_balabai #darina_balabai #dasha_balabai
(Проект народився у співпраці із фотографом Сергієм Талочком та шістьма львівськими бібліотеками).
Митці наголосили, що концепція “свіжого читання” – це заклик до здорового свіжого погляду на культуру читання книжок, а також – спроба змінити у суспільній думці уявлення про образ бібліотекаря. Відтак виставка пропонує неординарне бачення простору бібліотеки, розкриття особистостей її працівників (і завдяки 58 фотопортретам, і через сентенції бібліотекарів, подані у вигляді цитат-підписів під картинами) та… живих фруктів-овочів (обраних самими моделями), що допомагають краще, по-новому збагнути висловлені бібліотекарями думки.

(Виставка у стінах найдавнішої в Україні книгозбірні 
триватиме до 28 вересня 2017 р.)

Далі у програмі Бібліофоруму 
функціонуватимуть студії “Бібліохакатон”, “Бібліотеки і новинна грамотність”, “Адвокація”, “Освіта”, “Покоління Z”, “Дизайн сучасної бібліотеки”, “Ефективна бібліотека = бібліотека ідеальна: невигадані історії”; науково-практичний семінар “Хмарні технології в бібліотеці”; професійні дискусії “Тріада буття: видавництво, бібліотека, читач”, “Академічна доброчесність: компетентності бібліотекарів”; дебати “Бібліотека знань vs бібліотека емоцій” та ін.

Запрошуємо усіх зацікавлених 
слідкувати за програмою Бібліофоруму https://ula.org.ua/…/confe…/2017/Bibl_Forum_2017_progr10.pdf
та приєднуватися до численних бібліоакцій!

 

Електронні б-ки

virtual.jpg

Виставка

Kostovsykiy Oleksandr Mikitovich 1.jpg

Прес-кліпінг

press-clipping.jpg

bottom
top

Останні новини

современная архитектура англии презервативи композити дк 016-2010 семантика це ферменти бизнес требования к сайтумідь царская водка силіконові форми

bottom