top
logo

Лічильник

лічильник на сайт

Голосування

Що б ви хотіли бачити на сайті ?

Дискусійне обговорення

16 вересня о 15.00 год. у рамках XXIV Форуму видавців у Львові відбудеться дискусійне обговорення на тему «КОНТРАВЕРСІЙНИЙ ПОГЛЯД НА ІСТОРІЮ УКРАЇНИ РОМАНА БЖЕСЬКОГО».
Захід – на тематичному майданчику «Історія», яким керує Наукова бібліотека Львівського національного університету імені Івана Франка (вул. Драгоманова, 17).
У заході візьмуть участь історики Ростислав Мартинюк, Микола Посівнич і Роман Висоцький, які мають намір проаналізувати праці Романа Бжеського (1897–1982) – історика, публіциста, літературознавця, громадсько-політичного діяча та за переконаннями радикального націоналіста – послідовника Д. Донцова.
В 2016 р. у видавництві «Темпора» вийшла друком збірка праць Р. Бжеського під загальною назвою «Прелюдія поступу (вістниківський доробок 1924—1934 років)». Упорядкували книгу чернігівські історики Володимир Бойко та Тамара Демченко. Видання рекомендовано до друку Вченою радою Інституту історії України НАН України. Цей факт сприяв поновній актуалізації чи, навіть «відкриття» творчої спадщини одного з ідеологів українського націоналізму. Постать Р. Бжеського колоритна й неоднозначна, його погляди на різні проблеми й хронологічні відтинки української історії гострі, безкомпромісні й дискусійні водночас. Цікавою, і ,треба думати справедливою оцінкою інтелектуальних шукань Р. Бжеського поділився Ярослав Дашкевич: «І, нібито, деформатор історії – і справедливий демаскатор національних героїв. Все переплелося. До остаточного висновку дійти нелегко». За в’їдливий, доскіпливий та емоційний стиль критики Р. Бжеський нажив собі багато недоброзичливців і несимпатиків. За словами Аркадія Жуковського Бжеський не був згаданий в «Енциклопедії Українознавства» і не потрапив на її сторінки тільки тому, що «його не дуже любили, він критикував усіх…».
Як історика та інтелектуала Р. Бжеського не лякали важкі і дискусійні теми, а фактично – головні й проблемні ділянки в українській історії: давня історія України, Переяславська угода, постать гетьмана Івана Мазепи, критика Михайла Драгоманова, історія українських визвольних змагань, схеми в історії України та Східної Європи тощо.
Безумовно, що історико-публіцистична спадщина Р. Бжеського, цього «трохи дивакуватого, неспокійного і фанатичного ерудита», за висловом Я. Дашкевича, таки заслуговує на велику увагу. Тож давайте разом ставити питання, шукати на них відповіді, ставити високу інтелектуальну планку, опираючись на тверді підвалини джерел та методологію пошуку. Саме сьогодні ми творимо нову сторінку історії, будуючи чесну, незаангажовану розмову про історію давню і новітню в творчій спадщині непересічного українського інтелектуала.
МИ ЧЕКАЄМО САМЕ НА ВАС!????
#bookforum2017

 

Електронні б-ки

virtual.jpg

Виставка

Kostovsykiy Oleksandr Mikitovich 1.jpg

Прес-кліпінг

press-clipping.jpg

bottom
top

Останні новини

современная архитектура англии презервативи композити дк 016-2010 семантика це ферменти бизнес требования к сайтумідь царская водка силіконові форми

bottom