top
logo

Лічильник

лічильник на сайт

Голосування

Що б ви хотіли бачити на сайті ?

Звичайні/незвичайні люди навколо нас, або який на смак борщ
7 листопада 2017 року в Науковій бібліотеці Франкового університету відбувся показ документального фільму “Борщ”. Автори та режисери кінострічки, Дарина та Олександр Балабаї, розповіли глядачам про людей, яких суспільство найчастіше воліє не помічати, людей з особливими потребами, але великими серцями. Герої стрічки приїхали до Львова з виставою про життя таких, як вони, тож актори виконували свої ж ролі, відтворювали своє повсякдення. Сповнені натхненням щоденної праці й творчості, вони долають труднощі, пишуть вірші, малюють, подорожують і розказують про життя людей із особливими потребами – ось вони є, такі, як усі…тільки потребують дещо інших умов, щоб дихати на повні груди, щоб жити повноцінним життям, спілкуватись із друзями за горнятком кави і обговорювати сценарії наступних вистав.

Із упровадженням інклюзії у школах та вишах учні з певними потребами все ж не відчувають комфорту й належної допомоги, яку часто в суспільстві “здорових” розуміють як жалощі. Проте вони не потребують жалості, яка принижує й маркує їхню “ущербність”. Досвід спілкування зі знайомими та колегами, що внаслідок різних хвороб стали менш мобільними, показує, що вони цікаві люди, творчі, із гарним почуттям гумору, спрагою до життя, різними інтересами й переконаннями.

“Тепер ви ніколи не зможете спокійно готувати й куштувати борщ!” – переконують автори фільму. Справді, звичайна річ закарбувалася у підсвідомості – нікуди не втечеш від асоціацій. І мало хто замислюється, що певні буденні речі для більшості є простим ритуалом, а комусь потрібно щораз докладати зусиль, щоб забезпечити оцю буденність, думати про кожний м’яз, щоб зробити крок…і так кожного дня. “А кому зараз легко?!” – із усмішкою по-філософськи зауважує дівчина у візку. І якось мимоволі ніяковієш.

Документальний фільм “Борщ” став призером на ювілейному 50-му фестивалі в Х’юстоні WorldFest’і в категорії “Етика й культура”. Однак до проекту не долучився жоден спонсор. Зйомки, монтаж, титрування англійською, кольорокорекція та звук – все автори робили самотужки. Але творче подружжя продовжує експериментувати – найближчим часом на глядачів чекає не менш цікава стрічка “Вареники”, яку присвячено людям з аутизмом. І хто завітав до університетської книгозбірні на “борщ”, вже зміг зазирнути за лаштунки створення нової стрічки.

Кметь В.

 

 

Електронні б-ки

virtual.jpg

Виставка

Kostovsykiy Oleksandr Mikitovich 1.jpg

Прес-кліпінг

press-clipping.jpg

bottom
top

Останні новини

современная архитектура англии презервативи композити дк 016-2010 семантика це ферменти бизнес требования к сайтумідь царская водка силіконові форми

bottom