top
logo

Лічильник

лічильник на сайт

Науковий семінар “Львівські архіви та архівісти: історія та сучасність”

Фотогалерея

 

29 жовтня 2009 року у Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка відбувся Науковий семінар “Львівські архіви та архівісти: історія та сучасність” (до 115-річчя від заснування Архіву Львівського Університету та на пошану пам’яті О. Мацюка). У роботі семінару взяли участь співробітники університетського Архіву, працівники Наукової бібліотеки, вчені та викладачі Львівського національного університету імені Івана Франка, науковці з інших інституцій України та Польщі.

Гостей привітав директор Наукової бібліотеки, доцент кафедри давньої історії України та архівознавства Львівського національного університету імені Івана Франка Василь Кметь, наголосивши на історичній спорідненості наукової праці Бібліотеки та Архіву, на важливості співпраці цих університетських підрозділів, перші плоди якої презентуватимуть і на цьому семінарі (зокрема, спільна документально-книжкова виставка). Особливу увагу, наголосив директор, слід присвятити проблемі інформаційного забезпечення, створення електронного архіву майбутнього (перші кроки на цьому шляху – створені на сьогодні сайти Бібліотеки та Архіву).

Значну частину виступу директор присвятив спогадам про відомого архівознавця, філігранолога, краєзнавця, професора кафедри давньої історії України та спеціальних історичних дисциплін Ореста Нестора Мацюка, з легкої руки якого у Львівському університеті в 1999 р. була відкрита навчальна спеціальність “Архівознавство”. А також поділився своїми думками про перспективи архівної справи у Львові сьогодні. Окремим пунктом прозвучала пропозиція започаткувати щорічний науковий архівний семінар, присвячений пам’яті О. Мацюка.

З вітальним словом виступили також декан історичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка доцент Роман Шуст і директор Центрального державного історичного архіву України у Львові Діана Пельц, відзначивши плідну наукову працю випускників Львівського університету – молодих архівістів та підтримавши ідею започаткування щорічного семінару.

Завідувач Архіву Львівського національного університету імені Івана Франка Ольга Осередчук – як керівник семінару – відкрила засідання, надаючи слово учасникам та гостям, керуючи обговоренням, а також і завершила – своєю доповіддю “Національне законодавство про архівні підрозділи: правові колізії”. Серед доповідачів були і випускники Університету, магістри архівознавства, працівники Центрального державного історичного архіву України у Львові Ростислав Мельник та Володимир Доліновський, і заступник директора Державного архіву Львівської області Володимир Клювак, і гості з Польщі: професор Варшавського університету Стефан Ціара, керівник Архіву Вроцлавського університету Тереза Сулея та багато інших (детальніше див.: на сайті Архіву Львівського університету).

Цікавими акціями під час роботи семінару стали:

- презентація для гостей та учасників семінару документально-книжкової виставки, присвяченої історії університетського Архіву та пам’яті відомого архівознавця, філігранолога, краєзнавця професора О. Мацюка (див.: http://library.lnu.edu.ua/bibl/);

- презентація Інтернет-сторінки Архіву Львівського національного університету імені Івана Франка (http://www.lnu.edu.ua/Subdivisions/Arkhiv/index.htm).

 

Електронні б-ки

virtual.jpg

Прес-кліпінг

press-clipping.jpg

bottom
top
современная архитектура англии презервативи композити дк 016-2010 семантика це ферменти бизнес требования к сайтумідь царская водка силіконові форми

bottom