top
logo

Лічильник

лічильник на сайт

Презентація книги Миколи Томенка «Історія української конституції»

Фотовиставка

 

29 жовтня 2009 року в Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка відбулася презентація навчального посібника Миколи Томенка «Історія української Конституції». У презентації взяли участь: віце-спікер Верховної Ради України Микола Томенко, студенти історичного та юридичного факультетів Львівського національного університету імені Івана Франка, викладачі Університету та працівники Бібліотеки.

Ідея створення такого посібника виникла, за словами автора, іще в роки його навчання в аспірантурі, відтак більшу частину матеріалу було зібрано саме тоді, а згодом опрацьовано і додано наукові коментарі. Книга охоплює усі конституційно-державні акти України від найдавніших часів до сучасності, зокрема такі, як: «Пакти й конституції…» Пилипа Орлика (1710 р.), «Начерки Конституції Республіки» Георгія Андрузького (1850 р.), Основний закон «Самостійної України» (1905 р.), текст Конституції УНР (1918 р.) тощо, а також містить докладний аналіз та коментарі до наведених документів. Автор видання намагався простежити динаміку, закономірності розгортання та специфіку змін конституційних процесів в Україні та їхній безпосередній вплив на державотворчі процеси. «Досліджуючи історію українських конституцій, а також контексти, у яких вони народжувались, – зауважив Микола Томенко, – можна дійти висновку, що написання конституції було одним із ключових завдань української еліти практично на всіх етапах формування української держави». Відтак автор поділився власними міркуваннями щодо сучасного стану конституційного процесу в Україні, зокрема наголосив, що формування конституції в нашій державі радше має політичний характер, ніж суто правовий, тому такий державний документ повинна укладати група фахівців, віддалена від політичних процесів у країні.

Додамо, що Микола Томенко також є автором низки книг, що вже досить відомі українському читачеві, серед них: «Самоозначення України: від історії до політики», «Абетка української політики», «Український романтик Микола Гоголь», «Теорія українського кохання» та інші.

Також М. Томенко передав до фонду Наукової бібліотеки колекцію компакт-дисків, що стали результатом мистецького проекту Фонду Миколи Томенка «Справедлива країна» та Національної радіокомпанії України, спрямованого на популяризацію української культури на теренах нашої держави та у світі загалом: «Головні пісні та мелодії України», «Класика української літератури. Живі голоси». А також поділився планами на майбутнє, які зокрема пов’язані із створенням аудіовидання народних пісень для дітей у виконанні відомих українських співаків.

 

Електронні б-ки

virtual.jpg

Прес-кліпінг

press-clipping.jpg

bottom
top
современная архитектура англии презервативи композити дк 016-2010 семантика це ферменти бизнес требования к сайтумідь царская водка силіконові форми

bottom