top
logo

Лічильник

лічильник на сайт

Голосування

Що б ви хотіли бачити на сайті ?

Французька весна у Львові
2 квітня 2018 року у Львові відбулося відкриття п’ятнадцятого фестивалю “Французька весна в Україні”. Із робочим візитом Наукову бібліотеку Львівського національного університету ім. Івана Франка відвідала Надзвичайний і Повноважний Посол Франції в Україні Ізабель Дюмон. У зустрічі взяли участь представники дипломатичного корпусу посольства Франції в Україні та Почесного консульства Франції у Львові, академічна громада Франкового університету, співробітники Французького Альянсу у Львові, бібліотекарі та читачі.

Під час візиту Ізабель Дюмон до університетської книгозбірні директор бібліотеки вручив їй читацький квиток, зазначивши, що тепер пані Посол може відвідувати бібліотеку поза офіційними та робочими візитами.

У рамках програми “Французької весни у Львові” у Науковій бібліотеці Франкового університету відкрито документально-книжкову виставку “Франція і Україна”: політика, культура та співпраця (1918-1920)”. Експоновані видання торкаються доби національної революції та формування сучасної дипломатії України, розкривають історичні, наукові та культурні зв'язки з Францією. Завдяки діяльності українських дипломатів та представників культури Україна стає об’єктом зацікавлення та ґрунтовних досліджень з боку французьких істориків, мовознавців, літературознавців, політологів. Франкомовна україніка 1917-1921 рр. є унікальним джерельним комплексом, багато пам’яток якого залишаються маловідомими в історіографії та широкому загалові.

Здобуваючи собі законне місце на політичній шахівниці, дипломатичне представництво молодої незалежної Української держави видає газету "Франція і Україна". Це періодичне видання поєднало на своїх сторінках французьких та українських авторів, що висвітлювали головні проблеми військових подій в Україні, антибільшовицької боротьби, а також контексти культурної співпраці.  Частина видань на виставці містить грифи про вилучення з фондів як “український націоналізм”, до того ж, йшлося і про книги французьких політиків та військових діячів.

Також у рамках офіційних заходів Надзвичайний і Повноважний Посол Франції в Україні Ізабель Дюмон вручила Орден Мистецтв та Літератури директору Наукової бібліотеки та чинному Президенту Альянс Франсез Львова Василеві Кметю.

А поки Французька весна крокує Львовом, читачі найдавнішої книгозбірні України мають можливість відвідати заходи, присвячені французькій культурі та історії (програма заходів на сайті Французького Альянсу: http://aflviv.com.ua)

 

Електронні б-ки

virtual.jpg

Виставка

Kostovsykiy Oleksandr Mikitovich 1.jpg

Прес-кліпінг

press-clipping.jpg

bottom
top

Останні новини

современная архитектура англии презервативи композити дк 016-2010 семантика це ферменти бизнес требования к сайтумідь царская водка силіконові форми

bottom