top
logo

Лічильник

лічильник на сайт

Голосування

Що б ви хотіли бачити на сайті ?

Презентація перевидання книги “Гуцульщина”

19 квітня 2018 р. у Науковій бібліотеці відбулась презентація перевидання книги “Гуцульщина” відомого українського етнографа Володимира Шухевича, яке здійснив Олександр Савчук (Харків). Видавець розповів, що проект перевидання класиків української етнографії та мистецтвознавства розпочався з 2010 р. Досить символічним є те, що презентація відбувається у Львові, де було здійснене перше видання “Гуцульщини”.

Автор передмови, кандидат історичних наук Андрій Карпенко зазначив, що знайомство В. Шухевича із Гуцульщиною відбулось у 1873-74 рр.  Саме на цей час припадають перші експедиції етнографа в Карпати. У 1897-1908 рр. побачили світ 5 частин його монументального дослідження “Гуцульщина”. Згодом, за підтримки Володимира Дідушицького, здійснено видання перших чотирьох частин польською мовою. Загалом автор зібрав етнографічні матеріали з 22 населених пунктів. Матеріали датовані першою третиною – серединою XIX ст.

Професор Михайло Глушко, автор післямови, зробив акцент на важливості й актуальності перевидання праці В. Шухевича, яке,  ймовірно, не повторять у найближчі 50 років. Свій текст проф. М. Глушко присвятив місцю монументального дослідження етнографа у системі української науки кінця ХІХ – початку ХХ ст., зазначивши, що ця книга буде актуальною ще для багатьох поколінь.

Андрій Котлярчук, праправнук В. Шухевича, висловив подяку видавців та авторам передмови й післямови за перевидання “Гуцульщини”.

Директор Наукової бібліотеки Василь Кметь також зазначив, що презентована праця В. Шухевича актуальна в наш час у середовищі французьких дослідників, зокрема історика та культуролога Бориса Черни.

Лоштин Н.

 

Електронні б-ки

virtual.jpg

Виставка

Kostovsykiy Oleksandr Mikitovich 1.jpg

Прес-кліпінг

press-clipping.jpg

bottom
top

Останні новини

современная архитектура англии презервативи композити дк 016-2010 семантика це ферменти бизнес требования к сайтумідь царская водка силіконові форми

bottom