top
logo

Лічильник

лічильник на сайт

Голосування

Що б ви хотіли бачити на сайті ?

“Реєстрове козацтво середини XVII століття”
16 травня 2018 р. у читальному залі Наукової бібліотеки ЛНУ імені Івана Франка відбулася лекція-презентація “Реєстрове козацтво середини XVII століття”. Доповідач – кандидат географічних наук, доцент Дмитро Каднічанський.

Спершу доповідач звернув увагу на те, як ми уявляємо собі козаків, які стереотипи нас супроводжують. Зазвичай у нашій уяві козак одягнений у червоні шаровари та вишиванку. Як зазначає сам реконструктор, часто це фантазія. Для підтвердження були представлені ілюстрація із зображенням козаків Базилевича до твору І. Котляревського “Енеїда”, фото ансамблю танцю України ім. Вірського.

Д. Каднічанський наголосив, що козаки у різний історичний період виглядали по-різному. У реконструкції повинно бути якнайменше штучності. Детально розповів про моменти, які втрачають автентичність через сучасну методику. Слухачі детально дізналися про жупан, свитку, опанчу – півкруглий плащ з якого можна зробити похідний намет. А також про козацькі штани, сорочки з домотканого полотна (не вишиті) пояси, шапки, ґудзики та ін.

Особливу увагу доповідач приділив козацькій зброї. Були представлені мушкет, шабля з палюхом для захисту пальця, чекан з топірцем і молотком. Також Д. Каднічанський розповів про методику лиття куль і тактику ведення бою козаків.

Д.Каднічанський зазначив, що реконструкцію здійснюють військово-історичні клуби, що працюють у таких напрямках: реконструкція одягу, організація (Living History) – альтернативний спосіб історичного пізнання, фестивалі. Дмитро Каднічанський представник клубу “Курінь печерської сотні Опанаса Предримирського київського реєстрового полку у війську Богдана Хмельницького”. Були презентовані проекти живої історії: піші походи, водні походи (на човнах із плоским дном, довжиною 10 “Байдак”) та кінні походи.

Дмитро Каднічанський назвав низку джерел, які використовують реконструктори: праці відомих авторів, науковців (О. Сокирка, П. Саса, В. Сергійчука), архівні документи, музейні експонати. Були представлені гравюри Вестерфельда, Гондіуса, опис Боплана та ін..

Зоряна Шипка

 

Електронні б-ки

virtual.jpg

Виставка

Kostovsykiy Oleksandr Mikitovich 1.jpg

Прес-кліпінг

press-clipping.jpg

bottom
top

Останні новини

современная архитектура англии презервативи композити дк 016-2010 семантика це ферменти бизнес требования к сайтумідь царская водка силіконові форми

bottom