top
logo

Лічильник

лічильник на сайт

Голосування

Що б ви хотіли бачити на сайті ?

Реставрація пам'яток із фондів Наукової бібліотеки

17 травня 2018 року в Науковій бібліотеці відбулося засідання Міждисциплінарного семінару Modus Legendi “Реставрація та удоступнення пам'яток із фондів Наукової бібліотеки” (із циклу "Бібліотека для науки"). Із нагоди Фестивалю науки співробітники відділу наукової реставрації розповіли про один із пріоритетних напрямків роботи університетської книгозбірні – реставрацію раритетних видань та удоступнення їх для подальших наукових досліджень.Під час семінару виголосили доповіді: завідувач відділу наукової реставрації Євгенія Рябчун-Кабарівська, а також Анна Галабурда й Оксана Галабурда.

Є. Рябчун-Кабарівська розповіла присутнім про засади консервації та реставрації унікальних пам’яток у Науковій бібліотеці Франкового університету, а також основні етапи реставраційного процесу пам’яток (оцінку стану пошкоджень, типів паперу, визначення засобів очистки, нарощування втрачених фрагментів та закріплення, тонування відновлених сегментів пам’ятки тощо).

Анна Галабурда ознайомила учасників семінару з фотографічною колекцією університетської бібліотеки. Доля реставрованих колекцій часто відкриває перед митцями цікаві історичні факти. Зокрема вдалося ідентифікувати, що світлини, на яких зображено інтер’єри Наукової бібліотеки, було зроблено у першій фотомайстерні родини Губерів. Також А. Галабурда розповіла про типи фотографій та особливості реставраційних і консерваційних заходів таких документів. Не оминула доповідач і проблеми зберігання фотографій, що залежить насамперед від фотографічної техніки та хімічних складників. Зокрема, згідно з найновішими дослідженнями польських колег зберігати фотографії краще у дерев’яних шафах (із липової деревини), проте зберігання у металевих боксах потребує уникнення температурних коливань.

Співробітниця відділу наукової реставрації Оксана Галабурда розповіла про результати її досліджень, які вона здійснила в рамках написання дипломної роботи. Вектор її наукового інтересу був спрямований на реставраційні та консерваційні процеси колекції плакатів із фондів рукописних, стародрукованих та рідкісних книг ім. Ф. П. Максименка Наукової бібліотеки. Особливості цих документів вимагали певного підходу в процесі відновлення, зокрема слід було визначити стан закріплення фарби на плакатах, довжину паперового волокна (адже це передбачало необхідність фіксації пам’яток на дубляжних матеріалах), закріпити малюнки та написи спеціальними речовинами, щоб не пошкодити їх перед очищенням паперової маси тощо.

Тож завдяки реставрації колекції плакатів та воєнних друків Наукової бібліотеки слугуватимуть не тільки експозиційним матеріалом, але й предметом подальших історичних досліджень. Відтак провадження політики реставрації та консервації не тільки забезпечує зберігання у часі рідкісних видань, але й удоступненює їх для користувачів, а отже насамперед сприяє формуванню контенту науково-дослідницьких проектів.

Кметь В.

 

Електронні б-ки

virtual.jpg

Виставка

Kostovsykiy Oleksandr Mikitovich 1.jpg

Прес-кліпінг

press-clipping.jpg

bottom
top

Останні новини

современная архитектура англии презервативи композити дк 016-2010 семантика це ферменти бизнес требования к сайтумідь царская водка силіконові форми

bottom