top
logo

Лічильник

лічильник на сайт

Голосування

Що б ви хотіли бачити на сайті ?

ПАМ’ЯТЬ – ДІАЛОГ – РЕІНТЕРПРЕТАЦІЯ
Саме під таким гаслом проходить 410-й рік історії Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка, цьому ж присвячена і ювілейна конференція, що відбудеться 26 жовтня 2018 р. Дослідження давніх бібліотечних колекцій передбачає не лише забезпечення виконання консерваційних та реставраційних робіт для їх збереження, але й розширення можливостей доступу, що здійснюється шляхом створення електронних архівів. Саме створенню новітніх ресурсів на основі опрацьованих рукописних та стародрукованих матеріалів служитиме новий технічний комплекс “Zeutschel” з належним технічним та програмним забезпеченням, що встановлений у лабораторії Наукової бібліотеки.

9 червня 2018 р. у головному читальному залі Наукової бібліотеки у рамках ювілейних заходів ротарі-клубу “Львів-Ратуша” відбулося урочисте передання Науковій бібліотеці спеціально придбаної сканувальної техніки як завершення великого спільного ротарійського проекту. Упродовж майже двох років тривали організаційні заходи, що за ініціативою Наукової бібліотеки та ротарі клубу “Львів-Ратуша” дозволили сформувати технічне завдання та налагодити зв’язки з низкою наукових установ різних країн Європи для реалізації проекту. Завдяки ініціативності завідувача сектора Наукової бібліотеки Тетяни Сухої, злагодженій діяльності львівських ротарійців Олега Куцаха (президента клубу), Андрія Бейзика, Віктора Горбача та ін., а також участі та активній міжнародній діяльності колег з ротарі клубу “Krakow Wawel” – передусім президента Анджея Текєля, Тадеуша Скарбека, Януша Потемпи та Марека Всцісла за короткий період вдалося організувати співпрацю низки осередків у Польщі та Німеччині довкола ідеї збереження та популяризації унікальних колекцій найдавнішої української бібліотеки. Про важливість збереження спільної європейської культурної спадщини та головні етапи виконання проекту – візити іноземців до Львова та директора Наукової бібліотеки до Кракова, реалізацію презентаційних заходів, розповів під час урочистої академії М. Всцісло. Таким чином участь у проекті взяли головні організатори – ротарі клуби “Krakow Wawel”, “Berlin-Brucke der Einheit”, “Львів-Ратуша”, а також залучені партнери: “Belluno”, “Grudziadz Centrum”, “Hamburg Bergedorf”, “Hannover-Leineschloss”, “Idar – Oberstein”, “Krakow Centrum”, “Lodz Centrum”, “CRH Materials Polska”, “UZIN UTZ Polska”, Kabaret “Piwnicy Pod Baranami”. Окремо слід відзначити й особисту фінансову участь у проекті президента клубу “Berlin-Brucke der Einheit” Райнера Сагма і члена правління клубу “Krakow Wawel” Ромуальда Льоглєра. Окремої подяки від Наукової бібліотеки заслуговує і керівник благодійної організації “Нова країна” Ростислав Макух, зусиллями якого було забезпечено переміщення придбаного обладнання через кордон та доставку до бібліотечної лабораторії. Напередодні презентаційного заходу книгозбірню відвідали представники компанії-дистрибютора для налагодження технічних приладів та проведення інструктажів і тренінгів зі співробітниками Наукової бібліотеки.

Президенти ротарі клубів-організаторів підписали акт дарування і офіційно передали супровідні документи директорові Наукової бібліотеки. У свою чергу директор Василь Кметь висловив подяку учасникам урочистого заходу (серед яких окрім учасників проекту були й представники інших ротарійських організацій України, Польщі, Німеччини та Великобританії), вручив керівникам партнерських клубів пам’ятні відзнаки Наукової бібліотеки.

Усі гості урочистостей мали нагоду ознайомитися з експозицією унікальних рукописних та стародрукованих видань, що складуть основу майбутнього ресурсу, оглянути відеофільми з демонстрацією реставраційних заходів університетської книгозбірні, роботи нового сканера, демо-версії електронного архіву рукописів та стародруків. Згодом відбулася демонстрація роботи нового сканера у лабораторії, де поруч з обладнанням розміщено гравірований знак із переліком партнерських інституцій, що здійснили закупівлю сканера. На згадку про урочистість перші скан-копії унікальних гравюр з фондів Наукової бібліотеки були передані президентові клубу “Львів-Ратуша”.

Представники ротарі клубів висловили повну підтримку проектам Наукової бібліотеки, спрямованим на збереження унікальної рукописної спадщини і запевнили у подальшій співпраці.

Отож, бережемо пам'ять, творимо діалог і реінтерпретуємо минуле.

 

Електронні б-ки

virtual.jpg

Виставка

Kostovsykiy Oleksandr Mikitovich 1.jpg

Прес-кліпінг

press-clipping.jpg

bottom
top

Останні новини

современная архитектура англии презервативи композити дк 016-2010 семантика це ферменти бизнес требования к сайтумідь царская водка силіконові форми

bottom