top
logo

Лічильник

лічильник на сайт

Голосування

Що б ви хотіли бачити на сайті ?

Історія війн та військового мистецтва
20 вересня у Науковій бібліотеці відбулася презентація 2-го тому видання “Історія війн та військового мистецтва”. Книга побачила світ завдяки видавництву “Фоліо”. У обговоренні взяли участь автори: доктор історичних наук Леонтій Войтович та доктор історичних наук Віктор Голубко. За словами головного редактора та натхненника видання Л. Войтовича,  хронологічні рамки другого тому сягають  першої половини 16 – початку 20 ст. Книга розрахована на масового читача. Завдання цієї праці – пробудити  зацікавлення до військової історії, яка в Україні знаходиться в зародковому стані. Незважаючи на свій науково-популярний формат, видання має значну кількість бібліографічних посилань, містить 711 ілюстрацій та карт. Багато уваги на сторінках книги авторський колектив приділяє участі українського елементу у війнах. Наступного року готується до друку заключний том.

За словами В. Голубка  у 16-19 ст. відбувалося багато важливих змін у військовому мистецтві, які автори книги намагалися повною мірою висвітлити. Автори дослідження прагнули не уникати проблеми “людина на війні”, хоча основна увага звернена власне на розвиток військової справи та історії війн. Третій том буде більш контроверсійним, більше уваги приділятиметься українській проблематиці. На думку В. Голубка у вітчизняній історіографії не було таких комплексних видань на військову тематику.

Представлені тези викликали жваву дискусію, в якій взяли участь історики Андрій Козицький, Олег Файда, Богдан Якимович. Наприкінці заходу слово взяв доктор історичних наук Богдан Якимович. Він зазначив, що це видання буде великим явищем у світовій військовій історіографії, хоча мав зауваження щодо термінології.

Електронна версія книги буде доступна на сайті видавництва “Фоліо”.

Ю. Лисий

#BookForum #25BookForum #25BookForumHistory #Історичний_майданчик

 

Електронні б-ки

virtual.jpg

Виставка

Kostovsykiy Oleksandr Mikitovich 1.jpg

Прес-кліпінг

press-clipping.jpg

bottom
top

Останні новини

современная архитектура англии презервативи композити дк 016-2010 семантика це ферменти бизнес требования к сайтумідь царская водка силіконові форми

bottom