top
logo

Лічильник

лічильник на сайт

Голосування

Що б ви хотіли бачити на сайті ?

1918. ДОНЕЦЬКИЙ БЛІЦКРИГ
22 вересня у рамках історичного майданчика 25 Форуму видавців відбулася презентація книги Володимира Сікевича “1918. Донецький бліцкриг”. Книга вийшла у світ завдяки видавництву “Залізний тато”. Модераторами заходу були:  представник видавництва Дмитро Савченко та керівник проекту Олексій Бешуля. За словами Д. Савченка, Олексій Бешуля – керівник та натхненник проекту, він народився у Донецьку, брав участь в останній російсько-українській війні. Д. Савченко зазначив, що “Залізний тато” початківці у видавничій справі, а мета видавництва – творити історію зручну для нас та реанімувати той пласт історії, який є не зручним для сусідів. Потім слово взяв Олексій Бешуля. Представлення праці почалося з обговорення її обкладинки. За словами О. Бешулі ставка була зроблена на мінімалізм. Обкладинку виконано у стилі боксерських плакатів 20-30-х рр. у США. Згодом керівник проекту перейшов до розповіді про автора мемуарів.

Володимир Сікевич народився 1870 р. в м. Тараща на Київщині. Батько його був провідником місцевого повітового дворянства. Із 1888 р. В. Сікевич перебував на службі в російській армії. Перша війна, у якій він брав участь – російсько-японська, за яку він отримав багато орденів. Пізніше брав участь у Першій світовій війні, за яку був нагороджений Золотою Георгіївською зброєю. Будучи генералом російської армії переходить згодом на службу до Центральної Ради. Був старшиною Гайдамацького Коша Слобідської України. У 1918 р. під час боїв за Донбас очолював групу Окремої Запорізької дивізії армії УНР, яка наступала на слов’янському напрямку. 1920 був послом УНР в Угорщині. Пізніше, після ліквідації дипломатичного представництва, виїхав у Канаду де став постійно мешкати. Власне подіям визволення Донбасу у квітні 1918 р. і присвячені мемуари автора.

Наприкінці презентації зустріч перейшла у формат інтерактивної розмови. Присутні задавали багато питань Олексію Бешулі на різну тематику щодо теперішньої російсько-української війни, проводилися паралелі з подіями сторічної давнини. Обговорювалася діяльність як В. Сікевича під час звільнення Донбасу у 1918 р., так і іншого, не менш знаменитого українського військового діяча – Петра Болбочана, зокрема його похід на Крим. Присутні цікавилися думкою автора проекту щодо історичної достовірності українського історико-біографічного фільму “Таємний щоденник Симона Петлюри”. Закінчилася зустріч на позитивній ноті, що українській армії вдасться визволити Крим і Донба,с як і сто років тому – у 1918 р.

Ю. Лисий

#BookForum #25BookForum #25BookForumHistory #Історичний_майданчик

 

Електронні б-ки

virtual.jpg

Виставка

Kostovsykiy Oleksandr Mikitovich 1.jpg

Прес-кліпінг

press-clipping.jpg

bottom
top

Останні новини

современная архитектура англии презервативи композити дк 016-2010 семантика це ферменти бизнес требования к сайтумідь царская водка силіконові форми

bottom