top
logo

Лічильник

лічильник на сайт

Голосування

Що б ви хотіли бачити на сайті ?

Документальна спадщина ЗУНР

29 листопада 2018 р. в Науковій бібліотеці відбувся семінар "Документальна спадщина ЗУНР: збереження та популяризація". Видання “Західноукраїнська Народна республіка в документах і матеріалах Наукової бібліотеки Львівського національного університету ім. І. Франка” містить каталог документів і матеріалів, присвячених ЗУНР, із колекції “воєнних друків” Наукової бібліотеки. Це листівки, часописи та брошури, агітки, плакати, бланки тощо, а також документи міських, військових, повітових органів влади. Завідувач відділу РСРК ім. Ф. П. Максименка університетської книгозбірні Микола Ільків-Свидницький розповів про видання та процес підготовки альбома до друку.

Упорядник видання Юрій Лисий присвятив свою доповідь екзильним документам періоду 1920-24 рр., які не увійшли до каталога, але є не менш цікавим джерелом вивчення історії творення ЗУНР та УНР і подальшому розвитку політичної ситуації в Україні та за її межами. Зокрема, зазначив доповідач, це документи так званого канадського представництва.

Матеріалів на кшталт презентованих, зауважив історик Іван Хома, насправді не так багато, до того ж, сфера дослідження історії ЗУНР є ще відкритою до подальших детальних студій, адже досі трапляються випадки некомпетентного використання джерел або користування неакадемічними дослідженнями, особливо ж серед молоді. Також є достатньо багато неопрацьованих документів з особистих архівів діячів тогочасної доби, що чекають на дослідження та свого читача.

Директор Бібліотеки Василь Кметь, додав, що важливо пам’ятати, що функціонування ЗУНР та УНР не відбувалось у вакуумі, всі документальні й законотворчі акти, а також політичні процеси були чітко зорієнтовані на об’єднання та творення єдиної України. У контексті актуалізації такої важливої сторінки історії, особливо ж у сьогоденні, Василь Кметь наголосив на необхідності створення єдиної електронної бази історичних документів, що були б доступні всім охочим дослідникам і читачам. У науковому семінарі взяв також участь завідувач Музею визвольної боротьби України Тарас Кузь.

(Вікторія Кметь)

 

Електронні б-ки

virtual.jpg

Виставка

Kostovsykiy Oleksandr Mikitovich 1.jpg

Прес-кліпінг

press-clipping.jpg

bottom
top

Останні новини

современная архитектура англии презервативи композити дк 016-2010 семантика це ферменти бизнес требования к сайтумідь царская водка силіконові форми

bottom