top
logo

Лічильник

лічильник на сайт

Голосування

Що б ви хотіли бачити на сайті ?

ДИСКУСІЯ: Бібліотека як центр життя громади: львівський контекст

27 листопада 2018 р. у Меморіальному музеї тоталітарних режимів “Територія Терору” у рамках XV Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA та проекту “Львів – місто літератури ЮНЕСКО” відбувся перегляд кінострічки про роботу публічних бібліотек у Нью-Йорку Фредеріка Вайзмена – “Ex Libris: Нью-Йоркська публічна бібліотека”, а також обговорення досвіду функціонування книгозбірень у Львові. В обговоренні взяли участь представники бібліотечних осередків Львова та урядових структур міста.

Диспутанти мали нагоду ознайомитись із форматом роботи Нью-Йоркської публічної бібліотеки, функціонуванням її 92 філіалів, проблемами та викликами, які постають сьогодні перед книгозбірнею. Як це корелюється зі специфікою українських бібліотек і чи всі моделі прийнятні для українського читача, обговорили під час заходу. Зокрема, бібліотекарі окреслили причини та мотивацію свого вибору саме бібліотечної сфери як основного фаху, а також ті пошуки і моделі роботи, які забезпечують виправдане існування бібліотек. Так присутні апелювали до фрази з кінострічки Ф. Вайзмена – “Якщо ми перестанемо про себе заявляти, то ми зникнемо”. Роль і актуальність бібліотеки у сучасному динамічному суспільстві часто піддається невмотивованому ігноруванню, деяким бібліотекам, щоб вижити, доводиться перетворюватись на інформаційні центри і виконувати нові функції та надавати послуги, які, можливо, не є у межах компетенції книгозбірень.

Тож яка модель забезпечить право на існування бібліотек?

Директор бібліотеки Франкового університету Василь Кметь зауважив, що БІБЛІОТЕКА повинна перетворитися на СУБ’ЄКТ – тільки тоді вона зможе адекватно і вчасно реагувати на виклики часу. Бібліотека, за словами В. Кметя, це й політика, адже є інструментом впливу на громадську думку, засобом рефлексій на соціокультурні процеси тощо. До того ж, сучасні книгозбірні не повинні боятися бути різними, зберігаючи свою унікальність та ідентичність – це допоможе охопити всю сферу послуг і потреб користувачів бібліотек, водночас координуючи свої зусилля між різними бібліотеками.

(Вікторія Кметь)

 

Електронні б-ки

virtual.jpg

Виставка

Kostovsykiy Oleksandr Mikitovich 1.jpg

Прес-кліпінг

press-clipping.jpg

bottom
top

Останні новини

современная архитектура англии презервативи композити дк 016-2010 семантика це ферменти бизнес требования к сайтумідь царская водка силіконові форми

bottom