top
logo

Лічильник

лічильник на сайт

Голосування

Що б ви хотіли бачити на сайті ?

Цифруючи та впорядковуючи [архівні] колекції

23 листопада у Центрі міської історії Центрально-Східної Європи відбувся Всеукраїнський семінар “Цифруючи та впорядковуючи [архівні] колекції”. Семінар спрямований на поширення знань і обмін досвідом між проектами та інституціями, які володіють колекціями, створюють цифрові каталоги або ж мають намір оцифрувати та впорядкувати власні збірки документів та інших матеріалів. У першій частині семінару “Архівування” виступили Богдан Шумилович (медіа-історик) та Олександр Маханець (Міський меді архів). Богдан Шумилович висловив власні міркування про мету й ціль шифрування архівних збірок, представив погляд на архів як на знання (система: дані – інформація – знання – пояснення). Одне з головних завдань архіву як збірки – дати контекст створення тих чи інших документів. Також доповідач поділився досвідом опрацювання відеодокументів у Державному архіві Львівської області: від пошуку книг обліку й перенесення інформації до файлу Exel до опису метаданих та їх удоступнення для користувачів.

Олександр Маханець розповів про історію створення Міського медіаархіву, який розпочинався із окремих проектів оцифрування та удоступнення фотографій, карт та матеріалів усної історії. Також звернув увагу на спроби створення власного програмного забезпечення для функціонування електронного архіву Центру міської історії, а також представив програму Collective Access, на основі якої зараз функціонує Міський медіаархів. Серед переваг цього програмного забезпечення Олександр Маханець відмітив легку синхронізацію програми з веб-сайтом, через який удоступнюються матеріали для користувачів, зручний імпорт метаданих з старого сайту до нової програми, можливість легко коригувати метадані, а також зручні фільтри для пошуку документів за метаданими.

У частині “Адаптація” програміст Любомир Олійник, IT-спеціаліст Олександр Дмитрієв та медіахудожник Андрій Лінік розповіли про технічні аспекти функціонування Міського медіаархіву, забезпечення його функціонування та створення зручного та функціонального дизайну для веб-сайту.

Третя частина “Користування” була присвячена шляхам використання оцифрованих архівних колекцій. Богдан Шумилович розповів про шляхи “оживлення” колекцій, удоступнення матеріалів для людей, що не ходять до архівів. Зокрема учасникам семінару було продемонстровано кінофільм “Львів. Інтербачення”, що створений за допомогою відеоматеріалів із Міського кіноархіву.

У заключному обговоренні взяли участь Кирило Вислобоков (Архівні інформаційні системи) та Владислав Піоро (ГО Український центр розвитку музейної справи). Доповідачі, запрошені диспутанти та учасники семінару обговорили питання важливості оцифрування архівних та музейних колекцій, шляхів уніфікації метаданих тощо.

Назарій Лоштин

 

Електронні б-ки

virtual.jpg

Виставка

Kostovsykiy Oleksandr Mikitovich 1.jpg

Прес-кліпінг

press-clipping.jpg

bottom
top

Останні новини

современная архитектура англии презервативи композити дк 016-2010 семантика це ферменти бизнес требования к сайтумідь царская водка силіконові форми

bottom