top
logo

Лічильник

лічильник на сайт

Голосування

Що б ви хотіли бачити на сайті ?

Батько січового руху
7 травня у Науковій бібліотеці відбулось 84 засідання Міждисциплінарного наукового семінару Modus Legendi: Батько січового руху. Захід приурочено до 155 річниці з дня народження українського політичного діяча Кирила Трильовського (1864-1941).
Доповідачі: Ігор Петрій – кандидат історичних наук, завідувач сектору бібліології Наукової бібліотеки ЛНУ імені Івана Франка; Іван Хома – кандидат історичних наук, доцент кафедри історії, музеєзнавства і культурної спадщини Національного університету "Львівська політехніка".
Ігор Петрій охарактеризував Кирила Трильовського як знакову фігуру Покуття та зокрема Коломиї, проте наголосив, що Трильовського у жодному разі не можна вважати суто регіональним діячем.

До найвідоміших заслуг К. Трильовського відносять заснування у травні 1900 р. у с. Завалля на Снятинщині товариства “Січ”. Вибір назви відкликав до козацьких січових традицій – як своєрідна форма декларація єдності галицької та надніпрянської традицій, Діяльність товариства, за словами І. Петрія, була орієнтована на селянську молодь. Формально засноване як протипожежне, товариство у своїй діяльності поєднувало тілесне та національне виховання молоді. Згодом діяло близько 1 тис. таких товариств, що були об’єднані у Український січовий союз, що його очолив К. Трильовський. 
Доповідач наголосив на важливості товариства “Січ” та його членів у створенні легіону Українських січових стрільців, а також розповів про діяльність Кирила Трильовського в австрійському парламенті на початку ХХ ст.
Іван Хома у своїй доповіді зосередився на діяльності К. Трильовського після Першої світової війни, зокрема розповів про контакти одного із засновників січового руху з Євгеном Коновальцем. 
Доповідач презентував учасникам семінару фотокопії листів Кирила Трильовського до Євгена Коновальця. За словами І. Хоми – у цьому листуванні К. Трильовський розвиває ідею соборності України через діяльність схожих до “Січі” організацій. Окрім того, діячі українського національного руху обговорювали створення історії УСС із залученням відомостей про січових стрільців, якими керував Є. Коновалець в часи національної революції.
Також Іван Хома розповів про повернення К. Трильовського до Галичини у 1927 р. та його подальшу працю як юриста, а також згадав про заклик К. Трильовського до написання мемуарів та важливість фіксування інформації про українську національну революцію, адже це не дасть забути про спадщину боротьби за Україну.
 

Електронні б-ки

virtual.jpg

Виставка

Kostovsykiy Oleksandr Mikitovich 1.jpg

Прес-кліпінг

press-clipping.jpg

bottom
top

Останні новини

современная архитектура англии презервативи композити дк 016-2010 семантика це ферменти бизнес требования к сайтумідь царская водка силіконові форми

bottom