top
logo

Лічильник

лічильник на сайт

Голосування

Що б ви хотіли бачити на сайті ?

За “Тріумфальною аркою” Ремарка
15 травня у Науковій бібліотеці ЛНУ імені Івана Франка відбулось 85 засідання Міждисциплінарного наукового семінару Modus Legendi. Доповідь “Перші європейці у Франції” (за “Тріумфальною аркою” Ремарка) виголосила Леся Купин, к. і. н., завідувачка науково-бібліографічного відділу Наукової бібліотеки ЛНУ імені Івана Франка.
Наплив мігрантів до Франції після Першої світової війни, на яких уряд покладав надії у повоєнній відбудові країни, знайшов своє відображення й у художній літературі, зокрема у “Емігрантській трилогії” Еріха Марії Ремарка. На прикладі книги “Тріумфальна арка” німецького письменника, події у якій відбуваються у Парижі перед Другою світовою війною, Леся Купин проаналізувала становище мігрантів у Франції. Доповідачка зазначила, що залучення художніх творів до історичних досліджень дає змогу комплексно відтворити історичний процес досліджуваного періоду. Постать головного героя книги – німецького лікаря Равіка – чудово ілюструє становище мігрантів у міжвоєнній Франції.
Доповідачка провела паралелі між подіями книги та повсякденним життям Парижа, зокрема детально розповіла про протести студентів-медиків у 1935 р., що відбувались через надмірну кількість іноземних лікарів, що прибули до Франції.
Також Леся Купин розповіла про становище політичних біженців, зокрема з нацистської Німеччини, і лояльне ставлення французького уряду до нелегального перетину державного кордону з боку біженців. Окрім того доповідачка зосередилась на детальному аналізі образу готелю в романі як своєрідного символу міграційної політики Франції – толерування політичних мігрантів. Ще одним цікавим аспектом, що висвітлений у романі Ремарка, є взаємні стереотипи між французами та мігрантами (росіянами, іспанцями, німцями, поляками, євреями).
На завершення Леся Купин підсумувала загальну ідею роману Ремарка – демократична Франції не змогла захистити права мігрантів, яких автор назвав, устами лікаря Равіка, “першими європейцями”, тобто тими, які борються за людську свободу.
(Лоштин Назарій)

 

Електронні б-ки

virtual.jpg

Виставка

Kostovsykiy Oleksandr Mikitovich 1.jpg

Прес-кліпінг

press-clipping.jpg

bottom
top

Останні новини

современная архитектура англии презервативи композити дк 016-2010 семантика це ферменти бизнес требования к сайтумідь царская водка силіконові форми

bottom