top
logo

Лічильник

лічильник на сайт

Голосування

Що б ви хотіли бачити на сайті ?

НБ відвідав відомий дослідник-палеограф та художник Могаммад Мегді Разі (Іран)
16 травня 2019 року Наукову бібліотеку Франкового університету відвідав відомий дослідник-палеограф та художник Могаммад Мегді Разі (Іран). Пан Могаммад Мегді Разі прибув в Україну з метою промоції каліграфічного живопису Ірану. У рамках візиту передбачено його участь у культурно-освітніх заходах і навчальних майстер-класах для студентів кафедри сходознавства імені професора Ярослава Дашкевича філологічного факультету (куратор та організатор заходів – викладач кафедри сходознавства Надія Вишневська Nadia Vyshnevska).

Пан Могаммад Мегді Разі мав нагоду ознайомитись з історією найдавнішої бібліотеки України, відвідати унікальне сховище книгозбірні та побачити книжкові раритети, що пов’язані з культурою країн Сходу. Як майстра каліграфії гостя також зацікавив і рукописний каталог бібліотеки.

Довідка:
Могаммад Мегді Разі – художник-каліграф, куратор Razi Art Gallery в місті Язд, засновник університетського відділення каліграфічного живопису (“накаші хатт”) в Ірані. Із 1996 року досліджує та офіційно викладає каліграфію та графічний дизайн у місті Язд, а також є запрошеним викладачем в університетах Тегерану. Член журі молодіжних конкурсів графіки та учасник семінарів з мистецтва каліграфії у Тегеранському музеї сучасного мистецтва (Іран). У 2001 році – взяв участь у виставці дизайнерів іранських почерків у “Фарганґестан гонар” (Тегеран). У 2006 році – взяв участь у виставці творів арабської каліграфії (8th Gulf Cooperation Council Fine Arts and Calligraphy Exhibition) (у Маскаті, султанат Оман).
Каліграфічні роботи Могаммада Мегді Разі було експоновано на виставці іранського мистецтва в Римі у березні 2015 р.
Також Могаммад Мегді Разі проводить майстер-класи для фахівців із каліграфії країн Сходу та Європи. До того ж, художник знаний у світі тим, що розробляє норми авторського почерку Isatis, який передбачає роздільне написання літер перського алфавіту.

(Кметь В.)

 

Електронні б-ки

virtual.jpg

Виставка

Kostovsykiy Oleksandr Mikitovich 1.jpg

Прес-кліпінг

press-clipping.jpg

bottom
top

Останні новини

современная архитектура англии презервативи композити дк 016-2010 семантика це ферменти бизнес требования к сайтумідь царская водка силіконові форми

bottom