top
logo

Лічильник

лічильник на сайт

Голосування

Що б ви хотіли бачити на сайті ?

БОРЩІВСЬКА НАРОДНА СОРОЧКА
Про українську вишиванку та її унікальну символіку сказано чимало. Закодована і відшита пам’ять роду, своєї ідентичності та закорінення у землю предків – те, що плекатимемо та даруватимемо прийдешнім поколінням, аби нитка життя не обірвалася.

“БОРЩІВСЬКА НАРОДНА СОРОЧКА: Експедиційні матеріали та приватні колекції. Частина друга (2019 р.)” Людмили та Олексія Покусінських – це надзвичайно важливий проект, який сприяє не тільки збереженню, але й продовженню традицій української вишивки. 
Майстрині з різних куточків західної частини України, адже напередодні книгу вже було презентовано у столиці, зібрались аби поспілкуватись із авторами. Під час зустрічі шанувальниці та шанувальники українських народних традицій мали нагоду дізнатись більше про борщівську сорочку, цікаві факти й історії, пов’язані із феноменом "борщівської сорочки", а також різновиди борщівських сорочок і технік вишиття, художні й технологічні особливості чоловічої та жіночої сорочки тощо. Підґунтям для створення книги стали матеріали попередніх видань, колекція Борщівського краєзнавчого музею, значний корпус ілюстративного матеріалу, зібраного на південних теренах міжріччя Серету і Збруча, приватних колекцій, експедиційних досліджень. Вся ця кропітка праця втілилася у низці видань Людмили та Олексія Покусінських.
У виданні 2019 року вперше подано карти-ілюстрації, картографічна семіотика та сучасні географічні маркери присутності феномена борщівської сорочки. В альбомі уміщено ілюстративний розділ із 144 святковими чоловічими і жіночими сорочками, а також схеми, які докладно відтворюють техніки борщівської вишиванки. Загалом матеріали датовані кінцем ХІХ – початком ХХ ст.
Автори проекту подарували Науковій бібліотеці Франкового університету обидва видання, тож усі охочі матимуть можливість відкрити для себе світ унікального феномена української культури – борщівської народної сорочки. 
(Вікторія Кметь)

 

Електронні б-ки

virtual.jpg

Виставка

Kostovsykiy Oleksandr Mikitovich 1.jpg

Прес-кліпінг

press-clipping.jpg

bottom
top

Останні новини

современная архитектура англии презервативи композити дк 016-2010 семантика це ферменти бизнес требования к сайтумідь царская водка силіконові форми

bottom