top
logo

Лічильник

лічильник на сайт

Голосування

Що б ви хотіли бачити на сайті ?

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ФЕСТИВАЛЬ НАУКИ-2019_4

Серія віртуальних виставок “Наукове життя Львова XVI – XXI cт.”

Наукова та видавнича діяльність українців Львова середини XIX ст. (приклад Якова Головацького)

Після революції 1848 р. галицькі українці отримали можливість займатися освітньою та науковою діяльністю рідною мовою. Одним із найважливіших осередків наукового життя в Галичині був Львівський університет, де з 1848 р. діяла кафедра руської (української) словесності.

Першим професором (завідувачем) цієї кафедри став Яків Головацький – відомий український науковець, педагог, громадський діяч і видавець. У 1857–1859 рр. він працював деканом філософського факультету, а в 1863–1864 рр. – ректором Львівського університету. Як громадський діяч Я. Головацький відзначився передовсім багаторічною працею у складі виділу (зокрема, у 1864–1868 рр. був заступником голови) просвітницького товариства “Галицько-руська матиця”. Як дослідник він мав широке коло наукових інтересів, хоча цікавився передовсім історією української мови та літератури і фольклором галицьких русинів. Працював над граматикою руської (української) мови, хрестоматією давньої руської (української) літератури, досліджував історію руської літератури до ХVІІІ ст., історію книгодрукування та культурного життя русинів, зібрав і видав чотиритомну збірку їх народних пісень.
(Олександр Седляр)

 

Електронні б-ки

virtual.jpg

Виставка

Kostovsykiy Oleksandr Mikitovich 1.jpg

Прес-кліпінг

press-clipping.jpg

bottom
top

Останні новини

современная архитектура англии презервативи композити дк 016-2010 семантика це ферменти бизнес требования к сайтумідь царская водка силіконові форми

bottom