top
logo

Лічильник

лічильник на сайт

Голосування

Що б ви хотіли бачити на сайті ?

До 140-річчя Симона Петлюри
Запрошуємо Вас на 86 засідання міждисциплінарного наукового семінару Modus Legendi:"Український Гарібальді і дилема держав-сестер, або що відбулося в Україні: до 140-річчя Симона Петлюри". Доповідач: Василь Кметь, к. і. н., доцент, директор Наукової бібліотеки ЛНУ імені Івана Франка.

Серед унікальних документів, збережених у спецфонді Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка – вилучена із загального доступу під час чергових бібліотечних чисток 1952 р., публікація французького журналіста і дипломата Жана Пелісьє 1919 р., присвячена постаті керівника Директорії УНР Симона Петлюри. Невеликий за обсягом текст насправді означує важливий етап у становленні Української державності та молодої української дипломатії. Спілкування та співпраця двох видатних особистостей у творенні міжнаціонального та міжкультурного діалогу дозволили сформувати перспективи єдності Європи у багатоманітті національної палітри постімперської дійсності. У значенні України та визначальній ролі її тодішнього очільника французький політик не сумнівався. І хоча саме паризька сторінка трагічно завершила земний шлях Головного отамана військ УНР, а ворожа пропаганда спотворювала його постать в історіографії, підвалини, які він заклав європейської орієнтації української політики формували основу національно-визвольного руху та проголошення Незалежності України.

Захід відбудеться 23 травня о 16.00 в Науковій бібліотеці ЛНУ імені Івана Франка (вул. Драгоманова, 5).

Запрошуємо!

 

Електронні б-ки

virtual.jpg

Виставка

Kostovsykiy Oleksandr Mikitovich 1.jpg

Прес-кліпінг

press-clipping.jpg

bottom
top

Останні новини

современная архитектура англии презервативи композити дк 016-2010 семантика це ферменти бизнес требования к сайтумідь царская водка силіконові форми

bottom