top
logo

Лічильник

лічильник на сайт

Голосування

Що б ви хотіли бачити на сайті ?

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ФЕСТИВАЛЬ НАУКИ-2019_7

Серія віртуальних виставок “Наукове життя Львова XVI – XXI cт.”

Львівський університет у періодиці

Бурхливий розвиток економіки Галичини на початку ХХ ст. став причиною загального поступу львівських вищих навчальних закладів. Львівський університет і Львівська політехніка суттєво розширили свою структуру і вийшли за рамки суто провінційних вищих шкіл. Упродовж 1901–1914 рр. Львівский університет збільшив кількість студентів утричі і за цим показником вийшов на третє місце в Австро-Угорщині (після Віденського і Будапештського).

Події, що відбувались в Університеті та навколо нього, дедалі частіше ставали інформаційними приводами і викликали інтерес у преси та її читачів. Газети регулярно публікували новини про наукове і навчальне життя університету, плани його розбудови, наукові успіхи окремих викладачів.
Одним із найважливіших питань галицького порядку денного початку ХХ ст. було створення окремого українського університету та конфлікти, які ґрунтувалися на національному протистоянні. До найбільш резонансних подій цього часу належали сецесія українських студентів 1901 р. та заворушення 1907 і 1910 рр., причому в останньому випадку дійшло до стрілянини у приміщенні Університету та загибелі одного з ватажків українського студентського руху Адама Коцка. Ці події теж детально висвітлювалися у львівській українсько- та польськомовній пресі, відповідно, з українських чи польських позицій.

(Петрій Ігор)

 

Електронні б-ки

virtual.jpg

Виставка

Kostovsykiy Oleksandr Mikitovich 1.jpg

Прес-кліпінг

press-clipping.jpg

bottom
top

Останні новини

современная архитектура англии презервативи композити дк 016-2010 семантика це ферменти бизнес требования к сайтумідь царская водка силіконові форми

bottom