top
logo

Лічильник

лічильник на сайт

Голосування

Що б ви хотіли бачити на сайті ?

Український Гарібальді і дилема держав-сестер, або що відбулося в Україні
23 травня в Науковій бібліотеці ЛНУ імені Івана Франка відбулося 86 засідання міждисциплінарного наукового семінару Modus Legendi. Доповідь "Український Гарібальді і дилема держав-сестер, або що відбулося в Україні: до 140-річчя Симона Петлюри" виголосив Василь Кметь, к. і. н., директор Наукової бібліотеки.
Не зупиняючись на загальновідомих біографічних сюжетах про Симона Петлюру, Василь Кметь зосередив свою увагу на маловідомій та унікальній публікації французького журналіста і дипломата Жана Пелісьє “Що відбувалося в Україні. Відкритий лист панові Густаву Ерве” (Ce qui s′est passé en Ukraine: Justice au Garibaldi ukrainien, Petlioura. Lettre ouverte à M. Gustave Hervé), що побачила світ у Лозанні у 1919 р. 
У публікації йдеться про формування європейсько-української дипломатичної традиції, та Симона Петлюру як першого політика європейського зразка, який заклав підвалини європейської орієнтації української політики. Жан Пелісьє намагався довести різними способами – і як журналіст, і як дипломат, – Франції і Європі, що українці великий європейський народ.
Доповідач зазначив, що широкому загалу постать французького журналіста Жана Пелісьє стала відомою завдяки фільму ”Щоденник Симона Петлюри” (2018), однак там вона доволі розмита. Насправді ж це людина, яка створила безліч можливостей для українського політикуму, але тогочасний український уряд не використав їх. 
Під час зустрічі присутні мали нагоду більше дізнатись про особу Симона Петлюри крізь призму листувань Жана Пелісьє з Густавом Ерве. Ерве називає Петлюру бандитом та прихованим більшовиком. У відповідь Ж. Пелісьє стверджував, що особисто знайомий з Петлюрою, і переконував, що він є союзником для Європи: “Він Гарібальді України, захисник демократичних традицій проти більшовизму і царизму”, а українське питання у французькій пресі є спотвореним.

Зоряна Шипка

 

Електронні б-ки

virtual.jpg

Виставка

Kostovsykiy Oleksandr Mikitovich 1.jpg

Прес-кліпінг

press-clipping.jpg

bottom
top

Останні новини

современная архитектура англии презервативи композити дк 016-2010 семантика це ферменти бизнес требования к сайтумідь царская водка силіконові форми

bottom