top
logo

Лічильник

лічильник на сайт

Голосування

Що б ви хотіли бачити на сайті ?

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ФЕСТИВАЛЬ НАУКИ-2019_8

 

Серія віртуальних виставок “Наукове життя Львова XVI – XXI cт.”
Українська гуманітаристика на початку ХХІ ст.

У сучасному глобалізованому світі та інформаційному просторі гуманітаристика зазнає численних викликів та змушена реагувати на багато контекстів інтелектуального дискурсу, що виникли і розвиваються уперше.

Технологічні процеси не лише випереджують наукові, як і практичні здобутки – теоретичні усталення, але й створюють безпрецедентні в історії можливості, у яких людина, звужуючи сприйняття до “кліпового” мислення та розширюючи пізнавальні горизонти, насправді потрапляє у також невідому раніше ймовірність загубитися, не знайти можливості самовиразитися і реалізуватися поза віртуально сформованим образом. Важливим викликом у гуманітарній науковій парадигмі є поява принципово нових явищ, серед яких виділяють, наприклад, біометрику чи транснаціоналізм (за дослідженням Е. Доманської), що призводить до компліментарних підходів замість міждисциплінарних.

Брак компліметарності у наукових дослідженнях зі свого боку зумовлює неспівмірності як теоретико-практичних підходів, так і відповідності запитам суспільства. У такий спосіб, актуальним завданням світової та української гуманітаристики є формування прескриптивної, а не нормативної методології, і на цьому шляху надзвичайно важливими є студії філософії пам’яті, дослідження самоідентифікації та ідентичностей, формування узагальнень на основі аналізу сучасного суспільного, зокрема й травматичного, досвіду в контексті глобалізаційних процесів.

Саме це дозволить українській гуманітаристиці зайняти гідне місце і в наукометриці – не лише з точки зору практичної потреби рейтингування, але як важелеві впливу на формування наукових дискурсів у світі.

Глобальні виклики та методології знаходять відображення і в процесах організації академічної науки – так, у Франковому університеті діє філософський семінар, академічне середовище бере участь у формуванні рекомендацій у галузі соціально-гуманітарних наук та україністики на здобуття Міжнародної премії імені Івана Франка, у Науковій бібліотеці, що є одним з найважливіших осередків реалізації програми “Львів – місто літератури ЮНЕСКО”, діє історичний кластер Форуму видавців тощо. У пропонованій добірці – окремі наукові видання 2018 року, тематика та методологія яких відображає окреслені тенденції.

Василь Кметь, к. і. н., директор Наукової бібліотеки ЛНУ імені Івана Франка.

 

Електронні б-ки

virtual.jpg

Виставка

Kostovsykiy Oleksandr Mikitovich 1.jpg

Прес-кліпінг

press-clipping.jpg

bottom
top

Останні новини

современная архитектура англии презервативи композити дк 016-2010 семантика це ферменти бизнес требования к сайтумідь царская водка силіконові форми

bottom