top
logo

Лічильник

лічильник на сайт

Голосування

Що б ви хотіли бачити на сайті ?

“У повені книг: автор – читач – бібліотека”
27 травня 2019 р. видатному українському письменникові Роману Іваничукові виповнилося б 90 років, проте життя класика обірвалося у 2016 році. 28 травня на 87 засіданні Міждисциплінарного наукового семінару Modus Legendi “У повені книг: автор – читач – бібліотека” академічна громада Львова та шанувальники творчості письменника зібрались, аби згадати непересічного автора, поділитися своїми враженнями від знайомства із письменницьким доробком Р. Іваничука та поринути у справжню повінь книг і читацьких інтерпретацій.
Директор університетської бібліотеки Василь Кметь згадав про творчі зустрічі з письменником, на яких студенти-історики мали нагоду поспілкуватись із автором прочитаних книг, обговорити історичну тематику й авторську візію подій минулого. Також В.Кметь розповів присутнім про архів Романа Іваничука, що зберігається у фонді Наукової бібліотеки, зокрема цікаву добірку епістолярної спадщини письменника. Серед листів – відгуки багатолітньої читацької авдиторії, комерційні поради, листування з колегами по перу тощо. Особливо цікавим та інформативним є листування з історикинею Оленою Апанович, яка давала письменнику цінні поради щодо історичної вірогідності художніх сюжетів, висловлювала захоплення стилем Романа Іваничука, а також застерігала письменника від дражливих моментів, які могли спричинити критику та переслідування радянського режиму. Епістолярій письменника відображає творчі контакти з колегами із Чехії, також Р.Іваничук надзвичайно захоплювався польською літературою.
Про читацькі рецепції Р.Іваничука розповів історик та книгознавець Назарій Лоштин, покликаючись на видання письменника “Серед повені книг”. На сторінках згаданої книги відображено те коло видань, яке формувало Р.Іваничука як автора, зокрема це польська література, автори Античності, сучасники письменника та молоді колеги по перу, а також література із сакральної тематики.
Як сучасні технології можна використати для досліджень творчого доробку письменників розповів викладач кафедри прикладної лінґвістики Національного університету “Львівська політехніка” доц. Ігор Кульчицький. На прикладі корпусу творів Романа Іваничука дослідник продемонстрував, як можна за допомогою технічних засобів та програмування проаналізувати ідіолект письменника, милозвучність мови, довжину речень і слів, схожість певних показників із іншими доробками письменників тощо.
Видавець Василь Ґабор відзначив особливу любов Романа Іваничука до нових книг, зокрема письменник дуже радів, коли книга виходила друком до його дня народження.
Роман Іваничук завжди наголошував, що письменник без читання не може сформуватись як автор, тому й домашня бібліотека у нього, наче повінь, охоплювала ледь не увесь життєвий і побутовий простір. Любив Роман Іванович і особливу магію пера – лише ручка і папір, не зраджуючи їм на користь сучасним приладам. Цю “повінь” мудрості і краси художнього слова він залишив для прийдешніх поколінь, аби, поринаючи у глибінь писаного слова, вони плекали і берегли свою рідну спадщину.
Під час семінару присутні мали також нагоду оглянути виставку книг Романа Іваничука та вибрані документи з його архіву, що зберігаються у відділі рукописних, стародрукованих та рідкісних книг ім. Ф. П. Максименка університетської книгозбірні.
(Вікторія Кметь)

 

Електронні б-ки

virtual.jpg

Виставка

Kostovsykiy Oleksandr Mikitovich 1.jpg

Прес-кліпінг

press-clipping.jpg

bottom
top

Останні новини

современная архитектура англии презервативи композити дк 016-2010 семантика це ферменти бизнес требования к сайтумідь царская водка силіконові форми

bottom