top
logo

Лічильник

лічильник на сайт

Голосування

Що б ви хотіли бачити на сайті ?

Поетичний міст ЧЕРКАСИ – ЛЬВІВ
9 липня 2019 р. у Науковій бібліотеці ЛНУ ім. Івана Франка відбулася творча зустріч із письменницею, доц. кафедри української літератури та компаративістики Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Ганною Клименко-Синьоок. Модерувала захід доц. кафедри медіакомунікацій Української академії друкарства Оксана Левицька.
Ганна Клименко-Синьоок – авторка понад 130 публікацій, монографії “Леонід Первомайський – Арсеній Тарковський: діалог доль і творчості” (2008). Писати вірші, зізнається поетеса, почала ще у п’ятнадцять років. Перші збірки побачили світ у 2014 році – “Дитя липневих сутінків” та “Таємно-лелече”. Згодом з’явилися книги “Відчувати на дотик грозу” (2015) та “Яблуневе сонце” (2017). Сьогодні ж присутні мали нагоду ознайомитись із новою збіркою поезій авторки “О-р-і-ґ-а-м-і” (2019). Також готується до друку цикл віршів для дітей “Осінні мандри Листочка”, на яку поетесу надихнула донечка.
Поділилася Ганна Клименко-Синьоок і рефлексіями щодо сучасної української літератури (молодого грона поетів) і творчої ситуації у Черкасах. Зокрема розповіла про мистецькі осередки такі, як кафе “Ботаніка” та книгарня “Буквиця”, де збираються творчі люди з різних сфер, які прагнуть креативу і натхнення. 
Відома Ганна Клименко-Синьоок і в колі перекладачів. У набутку поетеси є переклади з віршів Марини Цвєтаєвої, Олександра Вертинського, Анни Ахматової та ін. Книгою поетичних перекладів Анни Ахматової “Стисла руки під темним серпанком…” (2017), зауважила Ганна Клименко-Синьоок, вона хотіла повернути Ахматову Черкасам, оскільки російську поетесу біографія поєднує із цими теренами.
Не оминула Ганна Клименко-Синьоок і сучасних подій на сході України – відгукнулись вони тужливими рядками поетичного слова, осмисленням своєї історії та реальності, медитативними нотками, закарбованими у віршах. 
Пролунали також сьогодні під крилами Пегаса й ліричні поезії, філософські, а також – пророчі, натхненні подихом майбутніх віршів, якими Ганна Клименко-Синьоок пообіцяла неодмінно поділитися із читачами. 
А незабаром читачі найдавнішої бібліотеки України матимуть гарну нагоду ознайомитись із творчим доробком поетеси, гортаючи її поетичні збірки.

(Кметь Вікторія)

 

Електронні б-ки

virtual.jpg

Виставка

Kostovsykiy Oleksandr Mikitovich 1.jpg

Прес-кліпінг

press-clipping.jpg

bottom
top

Останні новини

современная архитектура англии презервативи композити дк 016-2010 семантика це ферменти бизнес требования к сайтумідь царская водка силіконові форми

bottom