top
logo

Лічильник

лічильник на сайт

Здрастуй, сонце, і здрастуй, вітре!

Здрастуй, свіжосте нив!

Я воскрес, щоб із вами жити

Під шаленством весняних злив

До 75-річчя від дня народження

Василя Симоненка

Виставка книжок

Василь Симоненко (1935-1963) – поет, прозаїк, журналіст, борець за права людини. Вже у двадцять вісім років він зумів серйозно заявити про себе у літературі та відбутися як письменник, привернути увагу своїм глибоко новаторським розумінням сутності людини, дійсності, творчості… А в неповних двадцять дев’ять років – трагічно пішов із життя, ставши однією із перших жертв радянської репресивної системи 1960-их, що будь-якими методами намагалася придушити рух опору “шістдесятників”...

Попри зовнішню простоту поезії, новели, казки В. Симоненка несли-відроджували у собі соціально-історичну, філософську, морально-етичну пам’ять українців, що не вписувалося у вузькі однозначні шаблони радянської літератури. Концепція єдності красивого і потворного, свіжа формула гуманізму, непідробна щирість, “грозовий заряд” правдомовства – кликали до цілої генерації. Не випадково така кількість поезій В. Симоненка покладені на музику і вже стали народними піснями.

Як влучно зауважив Олесь Гончар, “з глибин народного життя вийшла поезія Василя Симоненка. З мужності народу, з горя його і його звитяжної боротьби виспівалася вона. Звідси той дух непоборний, яким вона пройнята, звідси та розпашіла пристрасть, яка буяє в ній. Вітер часу не остудив Симоненкових поезій, вогнем душі жаріють вони і сьогодні, як тоді, коли вперше так жагучо й неповторно вибурхнулися в нашому красному письменстві”.

Василь Симоненко своєю творчістю “став чистим, непідкупним сумлінням ровесників”, “витязем молодої української поезії”.

У доробку письменника: книги поезій “Тиша і грім” (1962), “Земне тяжіння” (1964), “Поезії” (1966), “Лебеді материнства” (1981), “Поезії” (1981), казки “Цар Плаксій та Лоскотон” (1963), “Подорож в країну Навпаки” (1964), збірка новел “Вино з троянд” (1965) та ін.

Роман Лаврентій

 

Електронні б-ки

virtual.jpg

Прес-кліпінг

press-clipping.jpg

bottom
top
современная архитектура англии презервативи композити дк 016-2010 семантика це ферменти бизнес требования к сайтумідь царская водка силіконові форми

bottom