top
logo

Лічильник

лічильник на сайт

Презентація книг, виданих у рамках Програми сприяння видавничій справі “Сковорода”

Фотогалерея

25 лютого 2010 року у головному читальному залі Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка відбулася презентація книг, виданих у рамках Програми сприяння видавничій справі “Сковорода”, яка здійснюється за підтримки Посольства Франції в Україні спільно з Міністерством закордонних та європейських справ Франції. У презентації взяли участь: директор “Французького Альянсу” (“Alliance Française”) у Львові Жером Ваннепен, літературознавець, перекладач, завідувач кафедри світової літератури Львівського національного університету імені Івана Франка доцент Ярема Кравець, доцент кафедри французької філології Львівського національного університету імені Iвана Франка Іван Мандзак, бібліотекарі, викладачі та студенти Львівського національного університету імені Iвана Франка.

“Альянс Франсез” було засновано 1883 року у Парижі як організацію, метою якої є популяризація французької мови та культури у світі. На сьогодні Альянс має свої представництва у 135 країнах, зокрема і в Україні – 9 центрів у найбільших містах країни (Львів, Дніпропетровськ, Запоріжжя, Луганськ, Одеса, Рівне, Севастополь, Сімферополь та Харків), які тісно співпрацюють із Посольством Франції в Україні та Французьким культурним центром в Україні. Директор “Французького Альянсу” у Львові Жером Ваннепен, який водночас є і представником посольства, розлого презентував культурну політику Франції в Україні, згадавши, зокрема, про фестиваль Французька весна” та програму “Сковорода”. Програма сприяння видавничій справі “Сковорода” існує з 1992 року, її мета – підтримка українських видавців, які публікують українською мовою твори сучасних французьких авторів (художня література і гуманітарні та суспільні науки). У межах цієї програми Посольство співпрацює на постійній основі близько із 15-ма українськими видавництвами (“Дух і літера”, видавництво “Жупанського”, “Кальварія”, “К.І.С.”, “КМ Академія”, “Ніка-Центр”, “Port-Royal”, “Пульсари”, “Юніверс”, “Фоліо” та інші). Окрім того, у 2001 р. засновано також премію “молодого перекладача” за найкращий переклад українською мовою, опублікований у рамках Програми “Сковорода” (у двох номінаціях: художня література і науково-популярна література”).

Учасник та член журі доц. Іван Мандзак розповів про роботу конкурсу та склад експертної комісії. Зокрема у 2009 році переможців визначали такі експерти, як президент Ініціативного комітету Французького Альянсу м. Чернівців, завідуючий кафедри іноземних мов історичного факультету Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича Тарас Івасютин, письменник, журналіст, сценарист Андрій Курков, журналіст, телеведучий, письменник, шеф-редактор часопису Український тиждень Юрій Макаров, доцент кафедри французької філології Львівського національного університету ім. Iвана Франка Іван Мандзак. Переможцями конкурсу “Сковорода-2009” у двох номінаціях стали Леонід Кононович за переклад книги Жан-Поль Сартр. Відстрочення (том 2 трилогії “Шляхи свободи”) і Володимир Артюх за переклад книги Режіс ДЕБРЕ. Інтелектуальна влада у Франції.
Отож, із видавничими проектами програми “Сковорода” присутні мали нагоду ознайомитись на виставці-презентації у Науковій бібліотеці ЛНУ імені Івана Франка – близько 230 книг, серед яких поезія, проза, спогади та есеї французьких письменників ХХ-ХХІ ст., збірки драматургії та видання, присвячені історії театру, наукові розвідки у сфері гуманітарних та суспільних наук.

Відтак діяльність організації Альянс Франсез” створює підвалини для культурного та інтелектуального діалогу України і Франції.

Найближчим часом планується долучити до книжкового каталогу Наукової бібліотеки близько 5 тисяч франкомовних видань книжкової колекції Французького Альянсу” (Львів) з метою удоступнення їх читачам бібліотеки. А також розглядається можливість сприяння у користуванні масштабною електронною бібліотекою “Gallica, що охоплює всі книги з історії та культури Франції.Директор Наукової бібліотеки доц. Василь Кметь, підтримавши пропозиції щодо інтегрування каталогів, формування електронної бібліотеки та видавничих проектів, відзначив, що це вже не перша ініціатива французької сторони – зокрема, до Наукової бібліотеки через кафедру світової літератури ЛНУ імені Івана Франка потрапить книгозбірня Французького культурного центру у Львові, яку незабаром буде розміщено у вільному доступі у головному читальному залі бібліотеки.

У другій частині презентації було представлено сценічну інтерпретацію тексту одного із сучасних французьких авторів Еріка Емманюеля Шмітта, твори якого виходять українською завдяки Програмі “Сковорода”. Завідувач відділу культурно-просвітницької роботи Наукової бібліотеки ЛНУ імені Івана Франка Роман Лаврентій ознайомив присутніх із творчим доробком Е. Е. Шмітта та спробами театральних постановок творів письменника на українських сценах.

Оригінальна сценічна інтерпретація твору Е. Е. Шмітта “Оскар і рожева пані” була підготована ченцями-василіанами Монастиря св. Йосифа. Це вже третя вистава у їхньому творчому доробку і третій рік плідної співпраці з молодим режисером, випускником акторського курсу факультету культури і мистецтв Львівського національного університету імені Івана Франка Дмитром Бартковим. Вистава про пошуки Бога, про десятилітнього хлопчика Оскара, хворого на рак, який за 12 останніх днів свого життя проходить нелегкий шлях до духовної зрілості, шлях від недовіри до віри, до розуміння таїнства світу і свого у ньому призначення. Людина перед обличчям смерті, маленький хлопчик, який із мудрістю дорослого і світлою вірою приймає Бога.Відтак проведення творчих та оригінальних промоційних заходів у Науковій бібліотеці підтримує вже існуючу традицію формування культури читання студентів Університету.

 

Роман Лаврентій

 

Електронні б-ки

virtual.jpg

Прес-кліпінг

press-clipping.jpg

bottom
top
современная архитектура англии презервативи композити дк 016-2010 семантика це ферменти бизнес требования к сайтумідь царская водка силіконові форми

bottom