top
logo

Лічильник

лічильник на сайт

До “Року Шопена” в Україні та 200-ліття від дня народження великого польського композитора та піаніста
Normal 0 false false false MicrosoftInternetExplorer4 Normal 0 false false false MicrosoftInternetExplorer4

Фридерик Шопен (1810-1849) – видатний польський композитор, відомий також і як геніальний піаніст, який збагатив музику новим змістом та образами, розкрив нові, не відомі до того часу її виражальні можливості, увів нові прийоми у виконання музичних творів.

Народився поблизу Варшави у маєтку Желязова Воля. Початкову музичну освіту отримав у В. Живного, згодом навчався у Вищій музичній школі у Варшаві під керівництвом Ю. Ельснера. На творчість композитора мали вплив рух за незалежність Польщі, ідеї польського літературного романтизму (А. Міцкевича, Ю. Словацького), а також набутки віденської класичної школи музики. Іще у 1817 році серед поціновувачів музичного мистецтва стали широко відомі полонези Ф. Шопена. Музичні шедеври композитора отримали визнання публіки у Відні, де Шопен дав два великих концерти у 1829 та 1830-31 роках. Восени 1831 року Шопен їду до Парижа, де і залишається до кінця життя. Париж збагатив буденність композитора враженнями від літературного, мистецького та музичного життя та новими знайомствами, зокрема із Г. Гейне, Ж. Санд, А. Мюссе, О. Бальзаком, Г. Берліозом, Ф. Мендельсоном та ін. Авторству Шопена належать такі відомі музичні твори, як: етюд № 12, прелюдії a-moll и d-moll, скерцо № 1, балада № 1, соната b-moll із траурним маршем, полонези es-moll, fis-moll, низка ноктюрнів та мазурок, полонези A-dur, As-dur та інші.

Згідно із рішенням ЮНЕСКО 2010 рік проголошено Роком Шопена, патронат над яким узяв Європарламент і головний секретар Ради Європи Торб’єрн Янгланд. Україна приєдналася до святкування на підставі розпорядження Міністерства культури і туризму, згідно з яким 2010-й рік також проголошено Роком Шопена.

 

Електронні б-ки

virtual.jpg

Прес-кліпінг

press-clipping.jpg

bottom
top
современная архитектура англии презервативи композити дк 016-2010 семантика це ферменти бизнес требования к сайтумідь царская водка силіконові форми

bottom