top
logo

Лічильник

лічильник на сайт

До 160-річчя від дня народження французького письменника Гі де Мопассана (1850–1893)

 

Фотогалерея

 

Гі де Мопассан (1850 – 1893) – видатний французький письменник, творча спадщина якого увійшла у скарбницю світової літератури поряд із творами Бальзака, Меріме, Флобера, Золя та ін. Романи та новели автора становлять велику епопею життя Франції, усіх верств її суспільства другої половини ХІХ століття. Вони наповнені особливим гуманізмом, тонким чуттям художника слова, що впевненими, але делікатними рухами пера вміло змальовує найменші порухи людського життя, відстоюючи право особистості на свободу та щастя.

Як зазначено у більшості джерел (дані про народження письменника не досить певні), Анрі Рене Альбер Гі де Мопассан народився 5 серпня 1850 року у палаці Міроменіль (Приморська Сена) на півночі Франції у сім’ї небагатих дворян. Освіту письменник здобував спочатку у монастирській семінарії містечка Івто, а згодом продовжив навчання у руанському ліцеї, під час навчання у якому юнак мав щастя познайомитись із Флобером. Саме Флобер став першим критиком літературних вправ Мопассана. У 1869 року Гі де Мопассан закінчив ліцей, здобувши диплом бакалавра, а згодом вступив на правничий факультет Паризького університету. Але у липні 1870 року Франція оголосила війну Пруссії, а відтак уже з перших днів війни молодого Мопассана мобілізували. Письменник пройшов усю франко-прусську кампанію простим рядовим – події того часу глибоко закарбувались у його пам’яті та наклали помітний слід на життя і творчість, а головне – виховали у Мопассана відразу до війни. У листопаді 1871 року Гі де Мопассан був демобілізований. Повоєнна криза призвела його сім’ю до розорення, а відтак письменник не зміг продовжити навчання в університеті. Фінансова скрута змусила Мопассана шукати різного заробітку, зокрема у багатьох відділах Морського міністерства, але письменник не полишає надії реалізувати свою літературну кар’єру.

16 квітня 1880 року у видавництві Шарпантье вийшла його перша збірка “Вечори в Медані”, у якій була надрукована і відома новела “Пампушка”. Мопассан залишає службу й повністю віддає себе літературі. Один за іншим виходять у світ його романи “Життя”, “Любий друг”, “Монт-Оріоль”, “П’єр і Жан”, “Сильна як смерть”, “Наше серце”, критичні статті, книги подорожніх нарисів та ін. Із 1887 року починається період творчості Мопассана, відзначений поглибленням песимістичних настроїв: у романах та новелах звучать мотиви безсилля людини перед лицем смерті, її трагічної самотності й загубленості в жорстокому світі. Після невдалої спроби самогубства у січні 1892 року письменник потрапив у психіатричну лікарню у Парижі, де й помер на 44-му році життя. Таємничість життя письменника, його твори, хвороба та драматичний кінець породили численні містифікації навколо постаті автора.

Гі де Мопассан – письменник, що майстерно зобразив людські лиха та біль, його чуйна, витончена душа плекала любов до людей та ненависть до всього, що спотворює життя й калічить душу. Неперевершений митець слова, він створив нові прийоми та засоби психологічного аналізу на сторінках своїх творів, що поповнили скарбницю світової літературної спадщини.

 

Електронні б-ки

virtual.jpg

Прес-кліпінг

press-clipping.jpg

bottom
top
современная архитектура англии презервативи композити дк 016-2010 семантика це ферменти бизнес требования к сайтумідь царская водка силіконові форми

bottom