top
logo

Лічильник

лічильник на сайт

До 75-річчя відомого українського вченого, професора Українського вільного університету у Мюнхені Леоніда Рудницького

Леонід Рудницький народився 1935 року у Львові в сім’ї Івана-Теодора Рудницького, сотника Української галицької армії (УГА), та Юлії Рудницької (мати походила з роду Лужницьких з Тернополя). У 1944 році сім’ї Рудницьких довелося емігрувати за кордон. Після закінчення війни родина опинилась у британській зоні на півночі Німеччини, у Вестфалії, а згодом, опісля смерті батька, Л. Рудницький з матір’ю змушені були виїхати до Америки, де жив брат матері Григор Лужницький, відомий науковець, письменник і журналіст. Освіту Рудницький здобув у Ла-Салльському університеті, а також отримав маґістерське звання у Пенсільванському університеті з германістики.
Із 1959-го довгі роки працював в Університеті Ла Салль, а у 1988-98 рр. обіймав посаду професора у Пенсильванському університеті (Філадельфія) та Українському католицькому університеті. Тоді ж Леоніда Рудницького було обрано директором філії УКУ у Філадельфії (за рекомендацією Йосифа Сліпого), директором Програми центрально- і східноєвропейських студій в університеті Ла Салль.
Із 1998 до 2004 року Л.Рудницький очолював Український вільний університет у Мюнхені, десять років був головою Наукового товариства імені Т.Шевченка в Америці, а тепер – президент Світової ради шевченківських наукових товариств. Також Леонід Рудницький є почесним доктором Львівського національного університету імені Івана Франка, Прикарпатського університету імені Василя Стефаника, іноземним членом Національної академії наук України. Удостоєний численних грамот від українського уряду та премії імені Івана Франка від Спілки письменників України.


 

Електронні б-ки

virtual.jpg

Прес-кліпінг

press-clipping.jpg

bottom
top
современная архитектура англии презервативи композити дк 016-2010 семантика це ферменти бизнес требования к сайтумідь царская водка силіконові форми

bottom